pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey. Seria: Reportaż

Autor książki:

Dionisios Sturis, Ewa Winnicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788380498167
ISBN: 978-83-8049-816-7
Data: 2019-02-22
26.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

To była zwykła, kochająca się rodzina. On ciężko pracował, ona zajmowała się dziećmi. "Co się stało, że zabił?" - krzyczały pierwsze strony gazet, a obok dramatycznych tytułów pojawiały się zdjęcia atrakcyjnej blondynki i młodego mężczyzny. Mężczyzny, który tuż po niedzielnym grillu zabił nożem sześć osób, w tym dwoje swoich dzieci i jedno przyjaciół. Zbrodnia, której dopuścił się Damian Rzeszowski w piękne niedzielne popołudnie przy zacisznej ulicy Victoria Crescent, zelektryzowała nie tylko brytyjską wyspę Jersey, ale też całe Zjednoczone Królestwo. I przyznać trzeba, że nie poprawiła wizerunku polskiego emigranta.

Ewa Winnicka i Dionisios Sturis w "Głosach" próbują odpowiedzieć na to dręczące pytanie: co się stało, że zabił? Przemierzają brytyjski raj podatkowy, wyspę Jersey, na którą w poszukiwaniu lepszego życia przeprowadziła się rodzina Rzeszowskich. Rozmawiają z policjantami, znajomymi, przyjaciółmi, skrupulatnie śledzą przebieg rozprawy sądowej i przejmująco odmalowują postać zabójcy. Przede wszystkim jednak odczarowują mit emigrantów jako królów życia, pokazując to, o czym zazwyczaj się nie mówi. Cenę, jaką płaci większość wyjeżdżających: poczucie wyobcowania, egzystencję na granicy biedy, stres, choroby psychiczne, przemoc.

Książka "Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey. Seria: Reportaż" - Dionisios Sturis, Ewa Winnicka - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.58 zł. Zapraszamy na zakupy!