pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Gospodarowanie nieruchomościami w jednostkach sektora finansów publicznych
Tytuł książki:

Gospodarowanie nieruchomościami w jednostkach sektora finansów publicznych

Autor książki:

Dariusz Pęchorzewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 330 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788325557416
ISBN: 978-83-2555-741-6
Data: 2014-02-20
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Gospodarowanie nieruchomościami w jednostkach sektora finansów publicznych - Dariusz Pęchorzewski - opis książki:

Praktyczne wskazówki, pomocne przy podejmowaniu często trudnych i kontrowersyjnych decyzji w zakresie gospodarowania mieniem publicznym Gospodarowanie nieruchomościami to pojęcie, które od czasu transformacji politycznej i gospodarczej z końca lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych XX w. w Polsce nabierają coraz większego znaczenia i podlegają zarówno teoretycznym, jak i praktycznym przeobrażeniom. Pierwszy raz w kontekście rynkowym odniesiono się do tych pojęć w ustawie z 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 ze zm.), regulując jednocześnie w jej treści zasady i przepisy prawa, w oparciu o które to gospodarowanie jest właściwe i zgodne również z zasadami współżycia społecznego.

O ile gospodarowanie nieruchomością stanowiącą własność prywatną z założenia podlegać powinno tylko gospodarce wolnorynkowej i ulegać wpływom i relacjom płynącym z aktualnej sytuacji ekonomicznej, a w efekcie stanowić jedynie źródło przychodu, o tyle celem gospodarowania nieruchomościami publicznymi obok najważniejszego celu - uzyskania przychodu - powinno być również uwzględnianie interesu lokalnych społeczności.

Z uwagi na nierozłączność tych elementów i bezwzględne ich połączenie w przypadku gospodarowania mieniem publicznym, w tym publicznym zasobem nieruchomości, nie od dziś kwestie te powodują spore trudności. Bo jak z jednej strony traktować zasób publiczny jako źródło przychodu i wpływów, i tym samym jako istotny element składowy budżetu tych organów, z drugiej zaś kierować się dobrem i względami społecznymi, które z definicji często wymagają niejednokrotnie decyzji o zaniechaniu bądź odstąpieniu od procedur zagwarantowanych przepisami prawa W niniejszej publikacji przedstawiono praktyczne wskazówki, pomocne przy podejmowaniu często trudnych i kontrowersyjnych decyzji w zakresie gospodarowania mieniem publicznym.

Książka „Gospodarowanie nieruchomościami w jednostkach sektora finansów publicznych” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 330 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Dariusz Pęchorzewski - autor m.in.: