pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gospodarka oparta na wiedzy w Europie Środkowo-Wschodniej

Autor książki:

Joanna Szarek-Orlecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 252 s.
EAN: 9788382701333
ISBN: 978-83-8270-133-3
Data: 2022-10-26
62.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka stanowi wieloaspektowe studium badawcze z solidnym warsztatem metodycznym i bogatym materiałem empirycznym, w którym autorka podejmuje tematykę regionalnej gospodarki opartej na wiedzy z perspektywy ekonomii rozwoju z uwzględnieniem współczesnych determinant wzrostu gospodarczego i rozwoju ekonomiczno-społecznego, makroekonomii, teorii innowacji i kapitału ludzkiego, ekonomii regionalnej, polityki i integracji europejskiej. Obszarem badań szczegółowych są regiony transgraniczne, czterech państw Grupy Wyszehradzkiej o zbliżonych uwarunkowaniach geograficzno-historycznych i celach gospodarczo-społecznych. Większość regionów państw Grupy Wyszehradzkiej z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości kreacji gospodarki opartej na wiedzy. Dlaczego tak się dzieje i jakie są tego przyczyny Jaką ścieżką rozwoju gospodarki opartej na wiedzy będą podążać regiony V4 Jak efektywnie gospodarować zasobem wiedzy Na te i inne pytania odpowiedzi można szukać na łamach tej książki.

Jest to obowiązkowa lektura dla osób zainteresowanych transformacją gospodarki w kierunku gospodarki opartej na wiedzy, a także studentów ekonomii, zarządzania, politologii i wykładowców kierunków związanych z ekonomią, rozwojem regionów i zasobami wiedzy.

Książka "Gospodarka oparta na wiedzy w Europie Środkowo-Wschodniej" - Joanna Szarek-Orlecka - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2022 r. Cena 62.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.