pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gorączka

Autor książki:

Tadeusz Biedzki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 180 s.
EAN: 9788381278874
ISBN: 978-83-8127-887-4
Data: 2022-09-19
25.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Autor jedzie do sparaliżowanej przez ebolę Afryki i śledzi losy ludzi w czasach zarazy. Uczestniczy w krwawej ofierze, przedziera się przez lasy namorzynowe i dżunglę, spotyka Polaka z kopalni diamentów, zostaje przemytnikiem, słucha opowieści o zabijaniu dzieci, a w głębi dżungli o czarach, duchach i zombie. W prezencie otrzymuje żonę wodza, częstują go pieczenią z małpy i nietoperza. Widzi męczarnie konających, rozpacz i obojętność wobec śmierci. I taką Afrykę pokazuje Czytelnikom: prawdziwą, bez retuszu i politycznej poprawności. Trudno oderwać się od książki, która jest i podróżnicza, i sensacyjna, bo do Gwinei, Sierra Leone i Liberii autor dostaje się przez zieloną granicę i jest tam świadkiem zdumiewających wydarzeń.

Gorączka, druga część Trylogii afrykańskiej, jest unikalną relacją z Afryki ogarniętej epidemią eboli. Autor był jedynym polskim i jednym z bardzo nielicznych europejskich reporterów, którzy odważyli się tam pojechać. I razem z tubylcami przeżywał niepokój i strach. Tak też zatytułował dwie części tej książki. Pierwsze jej wydanie z 2015 roku pod tytułem W piekle eboli nagrodzono Bursztynowym Motylem im. ­Arkadego Fiedlera.

Książka "Gorączka" - Tadeusz Biedzki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2022 r. Cena 25.25 zł. Zapraszamy na zakupy!