pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo

Autor książki:

Ibrahim Alsabagh

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 146x205 mm
EAN: 9788378239345
ISBN: 978-83-7823-934-5
Data: 2017-06-13
31.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wstrząsająca opowieść, snuta dzień po dniu przez ojca Ibrahima, franciszkanina i proboszcza z Aleppo. Poruszający dziennik, przeprowadzający nas przez najbardziej mroczne chwile syryjskiego konfliktu: od zaciekłych walk, bombardowań i śmierci niewinnych ofiar, po "rozejm" z grudnia 2016 roku.

Drugie pod względem wielkości miasto w Syrii dziś nosi na sobie ślady bezdusznego konfliktu, który toczył się na jego ulicach i który w dalszym ciągu zbiera krwawe żniwo w innych częściach kraju. Wydaje się, że bombardowania ustały, ale ta wojna "się nie skończyła" - przypomina ojciec Ibrahim. Łaciński kościół parafialny św. Franciszka z Asyżu oraz klasztor franciszkanów z Kustodii Ziemi Świętej przez długi czas znajdowały się tuż przy linii frontu między siłami rządowymi a oddziałami rebeliantów. W ciągu tych kilku lat stały się punktem odniesienia i miejscem schronienia dla setek rodzin. Rozdawanie wody, żywności i lekarstw, naprawianie uszkodzonych domów, uiszczanie opłat za studia i za naukę w szkole dla wielu dzieci, pocieszanie wdów i sierot - to tylko nieliczne spośród mnóstwa przykładów solidarności, których bohaterami są ludzie z Aleppo.

Wojna jeszcze się nie skończyła. Ale na pewno nie zwyciężyła.

Książka "Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo" - Ibrahim Alsabagh - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2017 r. Cena 31.44 zł. Zapraszamy na zakupy!