pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pod Baobabem

Autor książki:

Tadeusz Biedzki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 176 s.
EAN: 9788381278867
ISBN: 978-83-8127-886-7
Data: 2022-09-19
30.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opowieść o zderzeniu białego człowieka z mistyczną Afryką Zachodnią i o pięknych oraz przerażających tego skutkach. Autor wnika głęboko w życie mieszkańców, zyskuje wielu przyjaciół, ale i wroga próbującego go zabić. Uciekając przed nim, spotyka i obserwuje wielu Afrykanów, o których opowiada, że najpiękniej w świecie marzą i najgorzej pracują, i o tym, dlaczego zabija się albinosów i wypija ich krew, o biedzie, która jest powodem do dumy, wierze w duchy, która tłumaczy, dlaczego sąsiad złamał nogę, perle z gliny, chodnikach ze złota i niebieskich ludziach. A także o plemieniu, które twierdzi, że przybyło z kosmosu, sprzedawaniu dzieci i wielu innych rzeczach niepojętych dla Europejczyka.


Pod baobabem, pierwsza część Trylogii afrykańskiej, jest reporterskim obrazem szokującej egzotyki Afryki Zachodniej. Autor, opisując dramatyczną i niebezpieczną podróż, przedstawia równolegle doświadczenia z pierwszych kilkunastu lat wędrówek po Czarnym Lądzie, swoje zdziwienia i odkrycia. Tak właśnie zatytułował dwie części tej książki. Pierwsze jej wydanie z 2012 roku pod tytułem Sen pod baobabem nagrodzono tytułem Podróżniczej Książki Roku.

Książka "Pod Baobabem" - Tadeusz Biedzki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2022 r. Cena 30.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.