pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Diament odnaleziony w popiele

Autor książki:

Krzysztof Kąkolewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377854563
ISBN: 978-83-7785-456-3
Data: 2015-02-17
23.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prawdziwa historia Stanisława Kosickiego (ps. "Bohun ").

W książce Diament odnaleziony w popiele Krzysztof Kąkolewski ujawnia perfidną, jadowitą propagandę antypolską oraz losy pokoleń, które padły jej ofiarą. Bezlitośnie obnaża kulisy powstania Popiołu i diamentu, książki Jerzego Andrzejewskiego, który został poddany manipulacji UB, a także filmu Andrzeja Wajdy będącego ekranizacją powieści. Nagromadzenie, spiętrzenie bohaterstwa, nieszczęść i szlachetności po stronie komunistów, podłości, tchórzostwa i zbrodni po stronie niekomunistów dochodzi w książce Andrzejewskiego do swoistej kumulacji ".

Główny bohater powieści, Maciek Chełmicki, grany w filmie przez Zbigniewa Cybulskiego, to w rzeczywistości Stanisław Kosicki, harcerz Szarych Szeregów i żołnierz Kedywu AK. Aresztowany przez komunistyczne władze, został osądzony i skazany na karę śmierci za zabicie w przypadkowej potyczce funkcjonariuszabezpieki", Jana Foremniaka, wojewody kieleckiego. W tym czasie na Kielecczyźnie działał mjr Antoni Heda Szary", który wraz ze swoim oddziałem przeprowadził atak na więzienie w Kielcach i uwolnił kilkuset partyzantów, wśród nich Kosickiego.

Kiedy "Bohun" opuścił celę, nasilające się represje miały go zabić. Dalsze losy Kosickiego toagonia na śmietniku. Śmietnik to PRL, agonia rozłożona na 50 lat ".

Książka "Diament odnaleziony w popiele" - Krzysztof Kąkolewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 196 stron i została wydana w 2015 r. Cena 23.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.