Fizjologia roślin sadowniczych. Tom 2
Leszek S. Jankiewicz, Maria Filek, Włodzimierz Lech
(red.)
Dane szczegółowe: | |
Wydawca: | Wydawnictwo Naukowe PWN |
Rok wyd.: | 2011 |
Oprawa: | miękka |
Ilość stron: | 496 s. |
Wymiar: | 165x235 mm |
EAN: | 978830116724001 |
ISBN: | 978-83-0116-724-0 |
Data: | 2012-01-13 |
Opis książki:
Kolejny tom nowoczesnego podręcznika fizjologii roślin sadowniczych.W tomie 2 omówiono: rozwój owocu oddychanie zastosowanie bioregulatorów do kontroli wzrostu i owocowania drzew spoczynek roślin i jego związki z kwitnieniem odporność na mróz biologię nasion i zjawiska z nim związane hormonalne i metaboliczne uwarunkowania spoczynku i kiełkowania nasion etapy rozwoju roślin i możliwość wpływania na ich przebieg odporność roślin sadowniczych na choroby infekcyjne owoce jako źródło składników ważnych dla zdrowia człowieka.
Adresatami książki są: studenci i doktoranci wydziałów ogrodnictwa, leśnictwa i rolnictwa uniwersytetów przyrodniczych; wykładowcy i pracownicy naukowi tych wydziałów oraz instytutów badawczych; sadownicy, ogrodnicy, pracownicy służb terenowych z zakresu ogrodnictwa i terenów zieleni; pracownicy laboratoriów przedsiębiorstw przetwórstwa owocowego; uczniowie i nauczyciele szkół średnich - techników ogrodniczych i leśnych.
Książka "Fizjologia roślin sadowniczych. Tom 2" - Leszek S. Jankiewicz, Maria Filek, Włodzimierz Lech (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2011 r. Cena 82.71 zł. Zapraszamy na zakupy!