pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Fizjologia roślin

Autor książki:

Adriana Szmidt-Jaworska, Jan Kopcewicz

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 688 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301212780
ISBN: 978-83-0121-278-0
Data: 2020-09-02
115.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Najpopularniejsza polska fizjologia roślin!
Nowe, znacznie zmodyfikowane, czwarte wydanie znanego i cenionego podręcznika akademickiego dotyczącego fizjologii roślin.

W książce omówiono współczesne poglądy i przedstawiono dane dotyczące:
organizacji strukturalno-funkcjonalnej rośliny - współzależności struktury i funkcji organelli komórkowych, tkanek i organów; podstaw procesów metabolicznych i molekularnych zachodzących w komórkach i tkankach roślin oraz regulacji przez czynniki endogenne i środowiskowe; przebiegu i regulacji podstawowych procesów fizjologicznych - gospodarka wodna i mineralna, transport jonów i metabolitów w roślinie, przemiany kataboliczne i anaboliczne, przemiany energii, fotosynteza i oddychanie; mechanizmów wzrostu i rozwoju roślin - rozwój wegetatywny i generatywny, spoczynek, starzenie się, rytmy i ruchy roślin; odpowiedzi roślin na abiotyczne i biotyczne czynniki stresowe - adaptacja, tolerancja i odporność; podstaw fizjologicznych i biotechnologicznych produktywności roślin. Podręcznik jest adresowany głównie do studentów i doktorantów biologii, biotechnologii, ochrony środowiska, chemii, kosmetologii studiujących na wszystkich uniwersytetach, uczelniach i wyższych szkołach rolniczych, leśnych, pedagogicznych i medycznych w ramach wykładów z fizjologii roślin, biotechnologii roślin, fitochemii, roślinnych kultur in vitro i innych. A także do wszystkich osób zainteresowanych fizjologią i biologią eksperymentalną roślin.

Książka "Fizjologia roślin" - Adriana Szmidt-Jaworska, Jan Kopcewicz (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 688 stron i została wydana w 2020 r. Cena 115.65 zł. Zapraszamy na zakupy!