pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Anatomia i histogeneza roślin naczyniowych. Organy wegetatywne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 980 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788301169893
ISBN: 978-83-0116-989-3
Data: 2012-11-30
115.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Bardzo oczekiwane nowe wydanie podręcznika z zakresu budowy roślin naczyniowych (anatomia, histologia i morfologia) tym razem w jednym tomie! Autor ograniczył tematykę do organów wegetatywnych. Układ książki został zmieniony, a treść uwzględnia najnowsze osiągnięcia uzyskane metodami biologii molekularnej w badaniach roślin modelowych, ale przedstawia je na tle wyników z badań szerokiego spektrum roślin naczyniowych, otrzymanych metodami klasycznymi.

W myśl podejścia Struktura i funkcja to jedno oraz Struktura powstaje w rozwoju autor omawia budowę i funkcje dojrzałych komórek, tkanek i organów oraz zasady ich wykształcania się. Strukturę rośliny i jej funkcjonowanie ujmuje tak jak zwykło się ujmować konstrukcję inżynierską, a nie opisowo, jak to zwykle czynią anatomowie, zaś strukturę i jej rozwój - tak jak to czyni fizjolog rozwoju i biolog molekularny. W dobie biologii molekularnej i systemów zintegrowanych konieczne jest połączenie ujęcia atomistycznego, eksponującego części składowe rośliny, z ujęciem organizmalnym, pokazującym, jak tkanka, organ czy roślina działają jako całość.

Książka bogato ilustrowana.

Publikacja przeznaczona dla studentów uczelni wyższych - uniwersytetów, akademii rolniczych, akademii i szkół licencjackich.

Książka "Anatomia i histogeneza roślin naczyniowych. Organy wegetatywne" - Zygmunt Hejnowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 980 stron i została wydana w 2012 r. Cena 115.65 zł. Zapraszamy na zakupy!