pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254 s.
EAN: 9788382200126
ISBN: 978-83-8220-012-6
Data: 2020-10-29
34.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin jest skierowany głównie do studentów studiów licencjackich na kierunkach biologia, ochrona środowiska i biotechnologia. Może być przydatny również dla studentów innych kierunków przyrodniczych i rolniczych oraz osób zainteresowanych biologią eksperymentalną roślin.

Ćwiczenia zostały tak opracowane, by zaprezentować studentom podstawowe procesy związane z funkcjonowaniem roślin i ułatwić poznanie ich wzajemnych relacji, co ma istotne znaczenie w kontekście całościowego ukazania procesów biologicznych oraz praktycznego wykorzystania roślin w życiu człowieka. Zakres tematyczny przewodnika poszerzono o zagadnienia z biologii stresu, roślinnych kultur in vitro oraz dotyczące wielorakiego zastosowania związków biologicznie aktywnych. Każdy rozdział rozpoczyna się od krótkiego wstępu teoretycznego przygotowującego do zajęć laboratoryjnych, który ma ułatwić zrozumienie danego procesu lub reakcji, ale może być również użytecznym repetytorium wybranych zagadnień z fizjologii roślin.

Przewodnik zawiera zestaw ćwiczeń, w większości autorskich. Można je wykonać bez zaawansowanej aparatury, a także dowolnie konfigurować w zależności od założeń programowych i warunków laboratoryjnych.

Książka "Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin" - Maria Skłodowska, Elżbieta Kuźniak-Gębarowska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 254 stron i została wydana w 2020 r. Cena 34.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.