pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
książka:

Filozofia przyrody. Filozofia przyrodoznawstwa. Metakosmologia

Dane szczegółowe:
Producent: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 364 s.
EAN: 8373061924
ISBN: 83-7306-192-4
Data:2001-01-26
34.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Praca stanowi pierwsze od kilku dziesięciu lat opracowanie całokształtu metakosmologicznej problematyki, którą należy udostępnić wykładowcom filozofii na poziomie akademickim i studentom w postaci nowego podręcznika.
Z. Hajduk postawił sobie zadanie możliwie pełnego zaprezentowania dyskusji toczonych z zakresu rozważań metakosmologicznych. Filozofia przyrody w pełnym znaczeniu tego terminu pozwala budować spójny i syntetyczny obraz świata, który łączy w sobie wątki naukowe, filozoficzne i teologiczne. A to wskazuje na pełnienie przez nią roli światopoglądowej. Można wymienić co najmniej cztery rodzaje potencjalnych czytelników pracy: naukowców filozofujących, filozofów przyrody w pełnym tego słowa znaczeniu, studiujących nauki filozoficzne, wszystkich zainteresowanych problematyką światopoglądową.
W efekcie przyjętych celów i strategii badawczych powstała monografia, w której omówiono najważniejsze charakterystyki, wchodzące w zakres problematyki statusu metodologicznego danej dyscypliny naukowej.
Z recenzji wydawniczych

Książka "Filozofia przyrody. Filozofia przyrodoznawstwa. Metakosmologia" - Zygmunt Hajduk - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 364 stron i została wydana w 2007 r. Cena 34.00 zł. Zapraszamy na zakupy!