pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Filozofia i wartości IV

Autor książki:

Bogusław Wolniewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 330 s.
Wymiar: 140x204 mm
EAN: 9788323522546
ISBN: 978-83-2352-254-6
Data: 2016-10-26
40.69  43.00  2.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Tom rozważań dotyczących kwestii ontologicznych, etycznych i aksjologicznych. Zebrane w nim artykuły wyrażają pewne stanowisko filozoficzne, które sam Autor określa mianem: transcendentalny racjonalizm. Na publikację składają się teksty opublikowane już w XXI wieku z wyjątkiem jednego, który dopełnia powstałe później. W części pierwszej, poświęconej logice i metafizyce, zamieszczono m.in. artykuły dotyczące ontologii sytuacji i filozofii wczesnego Wittgensteina.

W części drugiej, dotyczącej antropologii, na szczególną uwagę zasługują prace poświęcone motywacji i hedonizmowi. Autor po mistrzowsku używa w nich narzędzi logicznych do wyjaśniania problemów etycznych i antropologicznych.

Ostatnia część zawiera artykuły poświęcone różnym zagadnieniom, m.in. stosunkowi człowieka do losu, pytaniu o to, czy człowiek jest z natury dobry, czy zły, kwestii wartości życia. Książka zamyka czterotomowy cykl wydawniczy, w którym Czytelnik ma możliwość zapoznania się z tekstami zawierającymi - nierzadko kontrowersyjne - poglądy i opinie Autora: polskiego filozofa, logika, twórcy ontologii sytuacji.

Książka "Filozofia i wartości IV" - Bogusław Wolniewicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 330 stron i została wydana w 2016 r. Cena 40.69 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]