pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ewangelia czytana życiem. Rekolekcje lectio divina z Bratem Albertem
Tytuł książki:

Ewangelia czytana życiem. Rekolekcje lectio divina z Bratem Albertem

Autor książki:

ks. Krzysztof Wons SDS

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374828284
ISBN: 978-83-7482-828-4
Data: 2017-09-18
24.25  31.50  7.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Lectio divina to praktyka lektury Pisma Świętego osadzonej w modlitwie i kontemplacji. Kolejne jej kroki - od odczytania świętego tekstu po jego rozważanie i medytację nad nim - pomagają człowiekowi w spotkaniu z żywym słowem Boga. Ks. Krzysztof Wons proponuje taką lekturę wybranych fragmentów biblijnych w odniesieniu do duchowości św. Brata Alberta. Ukazuje go jako człowieka ewangelicznej pasji, który wymaga od siebie i od innych, aby życie Jezusa czystego, ubogiego i posłusznego stawało się w świecie widzialne i dotykalne. Zwraca przy tym uwagę, żeby nie traktować tego wielkiego świętego jedynie jako wybitnego filantropa, który porzucił sztukę, by pomagać ubogim. Brat Albert to bowiem przede wszystkim żyjąca Ewangelia i radykalny gwałtownik Królestwa Bożego.

Ks. Krzysztof Wons zdołał "odczytać po Bożemu" osobę Brata Alberta i pokazał w jego życiu miejsca, w których Boże słowo stało się "ciałem" codzienności. Fascynujące jest odkrywanie, co się dzieje w zderzeniu słów Ewangelii z osobowością artysty, żądającego od siebie "więcej niż natura dać mogła". Znane na pamięć słowa Pisma i znane od dawna zdarzenia z życiorysu świętego odsłaniają nowe znaczenia? I stawiają nowe pytania.

s. Agnieszka Koteja, albertynka
ks. dr Krzysztof Wons - salwatorianin, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy. Absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, obecnie wykładowca teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów; dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie; redaktor "Zeszytów Formacji Duchowej". Jest autorem licznych rozważań rekolekcyjnych w formie lectio divina.

Książka "Ewangelia czytana życiem. Rekolekcje lectio divina z Bratem Albertem" - ks. Krzysztof Wons SDS - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2017 r. Cena 24.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Krzysztof Wons SDS - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Moc wiary - okładka książki

Moc wiary

bp Grzegorz Ryś
365 dni przetrwania - okładka książki

365 dni przetrwania

o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Duch Jezusa - okładka książki

Duch Jezusa

Karol de Foucauld
Produkty podobne:
Ocalony. Lectio divina z Zacheuszem - okładka książki

Ocalony. Lectio divina z Zacheuszem

ks. Krzysztof Wons SDS