pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bóg daje charyzmaty. Rekolekcje o wspólnocie i posługiwaniu
Tytuł książki:

Bóg daje charyzmaty. Rekolekcje o wspólnocie i posługiwaniu

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374828741
ISBN: 978-83-7482-874-1
Data: 2018-03-19
15.32  19.90  4.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Bóg, jeśli rzeczywiście otwieramy się na działanie Ducha Świętego, obdarza nas obficie charyzmatami. Nie po to jednak, abyśmy nimi szafowali, egoistycznie wbijając się w dumę, że niby jesteśmy wielkimi cudotwórcami. Daje nam je przede wszystkim w tym celu, aby były darem dla wspólnoty Kościoła.

Ks. Michał Olszewski pokazuje, jak powinna wyglądać wspólnota chrześcijańska i w jaki sposób posługiwać w niej charyzmatami, aby przynosiły one naprawdę obfite owoce. Sięga często po przykłady zaczerpnięte ze swojej posługi jako egzorcysty, ale nie stroni też od humoru. Porusza m.in. takie tematyjak wierność Kościołowi, bojaźń Boża, wrażliwość na znaki, słuchanie Słowa Bożego, walka duchowa, rozeznawanie, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. Jego przepowiadanie jest pełne mocy i wiary w Boga żywego, który kocha swój Kościół i stale ofiaruje mu dary i znaki.

"Chyba wszyscy jakoś to czujemy i odkrywamy, że dzisiaj drogą Kościoła jest, nawiązująca do pierwszych wspólnot chrześcijańskich, droga charyzmatyczna. Wielu mówiło, że po śmierci Jana Pawła II, który reprezentował właśnie tę charyzmatyczną linię, wraz z Benedyktem XVI powróci linia związana bardziej z Kościołem zachodnim, czyli unormowana, skoncentrowana bardziej na liturgii itd. Nic się takiego jednak nie stało, bo ten sam Duch Boży działa niezależnie od tego, czy papieżem jest Jan Paweł, Benedykt czy Franciszek, a to Duch Boży wyznacza drogę Kościołowi. Obecnie ta droga jest taka i nie wytrwa dzisiaj w Kościele ktoś, dla kogo uczestnictwo w tej wspólnocie będzie jedynie kwestią pewnego zwyczaju, żeby nie powiedzieć folkloru. W XXI wieku pozostaną w Kościele te osoby, które będą rzeczywiście żyły w Duchu i w Prawdzie, które "narodzą się z Ducha Świętego" - jak mówi Jezus w dialogu z Nikodemem". (fragment książki)
Ks. Michał Olszewski SCJ - ceniony rekolekcjonista, związany z Odnową w Duchu Świętym, egzorcysta diecezji kieleckiej, prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com), jest jednym z redaktorów portalu ewangelizacyjnego profeto.pl. Autor książek wydanych w Wydawnictwie e SPe: Żyć w Duchu Świętym. Rekolekcje charyzmatyczne, Egzorcyzm. Posługa miłości, Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie, Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać.

Książka "Bóg daje charyzmaty. Rekolekcje o wspólnocie i posługiwaniu" - ks. Michał Olszewski SCJ - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2018 r. Cena 15.32 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Michał Olszewski SCJ - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Czy naprawdę znamy Jezusa? - okładka książki

Czy naprawdę znamy Jezusa?

Roberto Giacobbo
Obudzić sakrament małżeństwa - okładka książki

Obudzić sakrament małżeństwa

o. Ksawery Knotz OFMCap
Żarty do życia Ewangelią - okładka książki

Żarty do życia Ewangelią

ks. Rafał Jarosiewicz
Preewangelizacja - okładka książki

Preewangelizacja

Ryszard Hajduk CSsR
Produkty podobne:
Jezus działa w mocy Ducha - okładka książki

Jezus działa w mocy Ducha

Michał Olszewski
Wyznanie wiary. Credo w naszym - okładka książki

Wyznanie wiary. Credo w naszym życiu

ks. Michał Olszewski SCJ
Łaska chrztu w Duchu Świętym - okładka książki

Łaska chrztu w Duchu Świętym

Jean-Baptiste Alsac