pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Europejski Bank Centralny i nadzór finansowy w Unii Europejskiej a stabilność finansowa

Autor książki:

Błażej Dudkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788375568677
ISBN: 978-83-7556-867-7
Data: 2016-07-29
52.88 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka poświęcona jest działaniom Europejskiego Banku Centralnego podjętym w reakcji na kryzys finansowy, który wybuchł w 2007 r. Bank centralny strefy euro uzupełnił tradycyjną politykę monetarną niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, ukierunkowanymi na polepszanie warunków kredytowych, które pociągały za sobą zmianę kompozycji lub niekiedy również wielkości bilansu EBC. Miały one ograniczyć skutki kryzysu i przywrócić stabilność finansową. W niniejszej publikacji podjęto także problematykę przeprowadzonych po wybuchu kryzysu rozległych reform instytucjonalnych w ramach siatki bezpieczeństwa finansowego Unii Europejskiej, szczegółowo przy tym omawiając zmiany architektury nadzoru finansowego, których dokonano w Unii Europejskiej zarówno na szczeblu krajowym, jak i ponadnarodowym. Istotną wartością pracy jest dostrzeżenie wyraźnego rozwoju nadzoru makroostrożnościowego oraz wzrostu zaangażowania europejskich banków centralnych w stabilizowanie systemu finansowego, które w wyniku przeprowadzonych w Unii Europejskiej reform uzyskały nowe kompetencje w powyższym zakresie.

Książka stanowić może cenną lekturę dla specjalistów w dziedzinie finansów i bankowości, studentów tych kierunków oraz osób zajmujących się polityką makroekonomiczną. Praca dotyczy bardzo ważnego i aktualnego zagadnienia - jak rozumieć stabilność finansową i jaka jest rola instytucji tworzących sieć bezpieczeństwa w jej zapewnieniu (...). Wybrana przez Autora droga analizy jest bardzo rzetelna i oparta na faktach - każde zagadnienie jest dogłębnie analizowane i bogato ilustrowane materiałem źródłowym. Brak jest tak kompleksowego podejścia w istniejącej literaturze przedmiotu.

Z recenzji dr hab. Ewy Miklaszewskiej, prof. nadzw. UE w Krakowie

Książka "Europejski Bank Centralny i nadzór finansowy w Unii Europejskiej a stabilność finansowa" - Błażej Dudkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2016 r. Cena 52.88 zł. Zapraszamy na zakupy!