pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Europa-Niemcy-Polska. Szkice ekonomiczne i religijne

Autor książki:

Tomasz Budnikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 458 s.
EAN: 9788366981102
ISBN: 978-83-6698-110-2
Data: 2021-10-14
51.83  79.90  28.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

To jest świetna książka na temat pracy: rynku pracy, bezrobocia, polityki zatrudnienia, polityki społecznej. Autor pochyla się nad zagadnieniami migracji zarobkowych i napływu uchodźców, zwłaszcza do Niemiec. Temat pracy podejmowany jest nie tylko w tej części, ale również w następnych.

Zainteresowanie Profesora Budnikowskiego tym tematem wynika nie tylko z jego wykształcenia i życiorysu naukowego, ale także z odpowiedniego podejścia do omawianego zagadnienia. Lektura tego tomu, np. pięknych tekstów o obrazie Caravaggia czy Matce Boskiej Rudeckiej, nasuwa nieodparcie myśl, że Autor zapewne podpisałby się pod słynnym tekstem Norwida z Promethidiona: Bo piękno na to jest, by zachwycało / Do pracy - praca, by się zmartwychwstało.

Autor podejmuje często polemikę z potocznymi tezami, także formułowanymi w naszym kraju przez wielu polityków, jak np. o zagrożeniu ze strony napływu uchodźców (Uchodźcy szansą dla niemieckiej gospodarki?) czy o celowości utrzymywania niskiego wieku emerytalnego (Niemcy pracują coraz dłużej).

Książka pokazuje szerokie zainteresowania i rozległą wiedzę Profesora Budnikowskiego, nie tylko z zakresu ekonomii, ale także historii, historii sztuki, polityki. Zaletą zebranych w książce tekstów jest połączenie wiedzy naukowej z zacięciem publicystycznym. Autor dowodzi, że można pisać ciekawe teksty, wykorzystując wiedzę gromadzoną przez naukowców.

Jest to ciekawa lektura dla wszystkich zainteresowanych światem - zwłaszcza naszym krajem i naszym zachodnim sąsiadem - pracą, polityką, historią, Kościołem.

Z recenzji prof. dr. hab. Macieja Żukowskiego

Książka "Europa-Niemcy-Polska. Szkice ekonomiczne i religijne" - Tomasz Budnikowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 458 stron i została wydana w 2021 r. Cena 51.83 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]