pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przez Bałtyk. 1000 lat polsko-szwedzkich wojen i miłości

Autor książki:

Herman Lindqvist

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 624 s.
EAN: 9788367054089
ISBN: 978-83-6705-408-9
Data: 2022-01-24
58.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Szwecję i Polskę łączy tysiąc lat historii, dzieli zaś nie tylko morze. Oba kraje pojawiły się na mapie średniowiecznej Europy niemal równocześnie, lecz ich drogi poszły w innych kierunkach. Najlepiej ilustruje to zderzenie szwedzkiego obowiązek ponad wszystko z polskim jakoś to będzie.

Aż dziw, że w czasach Zygmunta III Wazy oba państwa były ze sobą powiązane, a wzajemne relacje się nasiliły. Jednak później częściej spotykaliśmy się na wojnie, niż w alkowie. Armie szwedzkie grabiły i niszczyły nasz kraj zachęcone słabością Rzeczpospolitej.

Dwudziesty wiek i czasy współczesne zmieniły to diametralnie. Razem zapisaliśmy piękne karty wzajemnej pomocy - Szwedzi przyjęli tysiące polskich uchodźców uciekających przed komunizmem, a Polacy niedawno wysłali strażaków na pomoc płonącym szwedzkim lasom.

Herman Lindqvist jest szwedzkim dziennikarzem mieszkającym obecnie w Warszawie. Przez wiele lat był korespondentem w Tokio, Madrycie i Paryżu. Jego cykl programów telewizyjnych Historia Szwecji i związana z nim wielotomowa seria uczyniły go znaną postacią w Szwecji. W Polsce jest ceniony za świetnie odebraną przez czytelników książkę Wazowie.

Książka "Przez Bałtyk. 1000 lat polsko-szwedzkich wojen i miłości" - Herman Lindqvist - oprawa twarda - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 624 stron i została wydana w 2022 r. Cena 58.25 zł. Zapraszamy na zakupy!