pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Europa dziennikarzy. Dyplomacja mediów i post narodowa Europa w świetle wypowiedzi niemieckich dziennikarzy prasowych

Autor książki:

Agnieszka Szymańska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788323342793
ISBN: 978-83-2334-279-3
Data: 2017-05-29
34.61  39.90  5.29 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Unia Europejska znajduje się dziś na rozdrożu. W wielu kwestiach potrzebna jest, jak się zdaje, zmiana sposobu myślenia o europejskiej wspólnocie, a także jej przebudowa. W związku z rozwojem sytuacji międzynarodowej: nawarstwianiem się problemów gospodarczych strefy euro, rosnącą falą uchodźców oraz stale obecnym zagrożeniem terroryzmem, kwestia przyszłości UE pozostaje wielką niewiadomą. Jednocześnie pytanie o stosunek do Unii jest dziś pytaniem o to, czy w Europie nadal wierzy się, że dalsza polityczna integracja kontynentu ma sens. A może raczej uważa się, że integracja Europy jest nazbyt kosztowna, a korzyści z niej płynące są niewystarczające, by taki wysiłek podejmować?
W tej sytuacji warto zadać pytanie o to, jak o Europie myślą dziennikarze będący - jako autorzy doniesień i publikacji dotyczących UE - ważnymi liderami opinii na jej temat. Z uwagi na pozycję współczesnych Niemiec w Europie szczególnie ciekawe wydaje się to, co na temat przyszłości kontynentu i Unii sądzą dziennikarze niemieccy. Autorka prezentuje wyniki badań obejmujących wywiady z nimi, które zostały przeprowadzone w ramach projektu realizowanego we współpracy z Instytutem Publicystyki Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji.

"Książka Europa dziennikarzy stanowi inspirujące źródło wiedzy na temat kondycji współczesnego dziennikarstwa w związku z debatą publiczną nad ważnymi dla przyszłości Europy tematami. Powinna być rekomendowana nie tylko akademikom badającym procesy integracji europejskiej i towarzyszący im dyskurs medialny czy studentom kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz pokrewnych. Powinna to być lektura obowiązkowa dla wszystkich osób związanych z profesją dziennikarską, w tym samych dziennikarzy, redaktorów naczelnych i właścicieli mediów, a także polityków, dla których media stanowią naturalną przestrzeń publicznej prezentacji projektów i działań oraz poszukiwania poparcia dla rozwiązań aktualnych problemów, co umożliwiłoby pogłębienie procesów integracji europejskiej".

Z recenzji dr hab. Doroty Piontek, prof. UAM

Książka "Europa dziennikarzy. Dyplomacja mediów i post narodowa Europa w świetle wypowiedzi niemieckich dziennikarzy prasowych" - Agnieszka Szymańska - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2017 r. Cena 34.61 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]