pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa
Tytuł książki:

Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788375532623
ISBN: 978-83-7553-262-3
Data: 2019-02-01
27.43  29.41  1.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ks. prof. Waldemar Chrostowski, znakomity teolog i biblista oraz znawca Starego Testamentu, w swojej najnowszej książce przybliża treść i okoliczności powstania „Listów do siedmiu Kościołów, które są w Azji”. „Listy...” owe to część Apokalipsy św. Jana napisanej przez Apostoła w latach 90. I wieku, czyli pod koniec swojego życia. Św. Jan skierował je do siedmiu wspólnot chrześcijańskich w Azji Mniejszej (określanych przez niego mianem Kościołów), funkcjonujących w tamtejszych miastach: Efezie, Smyrnie, Pergamonie, Tiatyrze, Sardes, Filadelfii i Laodycei.

W listach omawia sytuację wspólnot, chwali, co dobre, gani, co złe, przestrzega przez zagrożeniami i zachęca do wytrwania. Środowiska chrześcijan w tych ośrodkach zmagały się bowiem z rozmaitymi zagrożeniami: niechęcią ze strony Żydów odrzucających naukę Jezusa, wrogością ze strony pogan wyznających tradycyjnych bogów czy wreszcie otwartymi prześladowaniami ze strony rzymskich władz. Trwanie przy wierze wymagało wtedy prawdziwej odwagi i ufności w Chrystusie.

Listy mają literacką formę, ks. Chrostowski wyjaśnia więc współczesnemu czytelnikowi ich przesłanie, użyte metafory, nawiązania i cały nieczytelny dziś dla nas kontekst związany z okolicznościami i epoką. Jak zawsze u ks. Chrostowskiego książka napisana językiem jasnym i przystępnym, a jednocześnie bogatym w treści i merytoryczny przekaz. Bogato ilustrowana praca ma też walor aktualności, bo wiele wymienionych przez św. Jana zagrożeń dotyka Kościół także dzisiaj (choć oczywiście w nieco innej formie). „Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa” to bardzo ciekawa i wartościowa lektura dla wszystkich zainteresowanych historią chrześcijaństwa, Ewangelią i dziejami Kościoła.

Książka "Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa" - ks. prof. Waldemar Chrostowski - oprawa Twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 104 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. prof. Waldemar Chrostowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Osiem Błogosławieństw - okładka książki

Osiem Błogosławieństw

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Kardynał Stefan Wyszyński - okładka książki

Kardynał Stefan Wyszyński

Rafał Łatka, Beata Mackiewicz, ks. Dominik Zamiatała
Dekalog - okładka książki

Dekalog

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Uczynki Miłosierdzia - okładka książki

Uczynki Miłosierdzia

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Produkty podobne:
Katolicyzm - człowiek - polityka - okładka książki

Katolicyzm - człowiek - polityka

ks. Zygmunt Zieliński
Jezus moim Królem - okładka książki

Jezus moim Królem

Wojciech Jaroń