pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Komentarz teologiczno-pastoralny do Biblii Tysiąclecia. Tom 1.2. Nowy...
Książki »
Tytuł książki:

Komentarz teologiczno-pastoralny do Biblii Tysiąclecia. Tom 1.2. Nowy Testament. Ewangelia wg św. Łukasza i św. Jana

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 514 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788370147372
ISBN: 978-83-7014-737-2
Data: 2014-07-04
42.72  44.00  1.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Komentarz teologiczno-pastoralny do Biblii Tysiąclecia. Tom 1.2. Nowy Testament. Ewangelia wg św. Łukasza i św. Jana - opis książki:

Komentarz został napisany pod patronatem O. prof. H. H. Langkammera OFM i ukazuje się z okazji Złotego Jubileuszu Biblii Tysiąclecia.

Podstawową zaletą Komentarza jest to, iż posiadając ściśle naukowy charakter, jest jednocześnie napisany językiem zrozumiałym dla wszystkich czytających Biblię Tysiąclecia.

Komentarz składa się z pięciu tomów i odnosi do treści całego Nowego Testamentu. Na następujących po sobie stronach, czytelnik znajdzie kolejne fragmenty wybranych ksiąg i odpowiadające im komentarze.

W języku polskim wydano już wiele komentarzy do Starego i do Nowego Testamentu. Ten jednak jest pierwszym komentarzem do konkretnego tłumaczenia Pisma Świętego a mianowicie do V wydania Biblii Tysiąclecia. Potrzeba takiego komentarza wiąże się z faktem, iż to właśnie teksty tylko z Biblii Tysiąclecia zostały użyte w czytaniach liturgicznych, śpiewach międzylekcyjnych, zarówno w celebracji Mszy świętej, sakramentów Kościoła jak i Liturgii Godzin.

Komentarz ten, dzięki swojemu teologicznemu a jednocześnie pastoralnemu charakterowi będzie pomocny w wyjaśnianiu, pogłębianiu i przeżywaniu treści biblijnych w liturgii, w lekturze prywatnej oraz wspólnotowej.

Biblia Tysiąclecia to najpopularniejsze narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski.

Książka "Komentarz teologiczno-pastoralny do Biblii Tysiąclecia. Tom 1.2. Nowy Testament. Ewangelia wg św. Łukasza i św. Jana" - o. Hugolin Langkammer OFM - oprawa twarda - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 514 stron i została wydana w 2014 r. Cena 42.72 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]