pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Maryja Matka Jezusa w Nowym Testamencie

Autor książki:

Franz Mussner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788375803983
ISBN: 978-83-7580-398-3
Data: 2014-09-05
16.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Odkrycie judaizmu zaprowadziło Franza Mussnera w jego teologicznej drodze do napisania Traktatu o Żydach przetłumaczonego na sześć języków, w tym także na język polski. Szczegółowe omówienie relacji Jezus - judaizm - Kościół naprowadziło wybitnego niemieckiego biblistę do zajęcia się tematem Maryi w środowisku Izraela i wczesnego Kościoła.

Jako cel swojej pracy Franz Mussner postawił sobie nie tylko opracowanie biblijnych podstaw mariologii i kultu Maryi, ale również jeszcze większe włączenie Maryi w dialog ekumeniczny. Jego koncepcja dialogu ekumenicznego polega na biblijnym spojrzeniu na Maryję jako Żydówkę. Jest to ubogacające i jednoczące w badaniach egzegetycznych zarówno dla protestantyzmu, jak i katolicyzmu, i może zbliżyć te Kościoły w nauczaniu o Maryi, Matce Jezusa.

Każdy, kto stawia sobie pytanie, czy pobożność maryjna jest słuszna, znajdzie w tej książce, jak pisze w przedmowie do wydania polskiego ks. Waldemar Chrostowski, rzetelną i kompetentną odpowiedź. Udzielając tej odpowiedzi, autor porusza tematy nawiązujące do wersetów Łk 1, 48 n. i Łk 11, 27 n. Mówi o początkach kultu we wczesnym Kościele, o wierze Maryi w świetle Listu do Rzymian, o „semantycznym wszechświecie" perykopy o Zwiastowania (Łk 1, 26-38), omawia maryjne tytuły Matka wierzących i Królowa Proroków, czyni uwagi do prorockiego charakteru Magnificat i przechodzi do omówienia 12 rozdziału Apokalipsy, traktując o Niewieście obleczonej w słońce i smoku. Ukoronowaniem tych rozważań jest artykuł Franza Mussnera Żydowskość Maryi - Maryi żydówki dołączony do wydania polskiego.

Książka "Maryja Matka Jezusa w Nowym Testamencie" - Franz Mussner - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2014 r. Cena 16.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.