pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Osiem Błogosławieństw
Tytuł książki:

Osiem Błogosławieństw

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 200x250 mm
EAN: 9788375532319
ISBN: 978-83-7553-231-9
Data: 2017-10-03
22.80  32.00  9.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Treść ośmiu błogosławieństw wygłoszonych przez Chrystusa na Górze jest bez wątpienia znana większości katolikom. Jednak z właściwą ich interpretacją bywają niestety kłopoty. Najwięcej trudności przysparza zwykle wyjaśnienie, kogo miał Jezus na myśli mówiąc o "ubogich w duchu". Jak wszyscy dobrze wiemy wiara żywi się pobożnością, ale trwały fundament ma w ugruntowanej wiedzy. Wtedy też wierzącym łatwiej jest wiarę w Boga z przekonaniem głosić i dawać jej świadectwo w codziennym życiu.

Głęboki sens i znaczenie ośmiu błogosławieństw wyjaśnia w tej mądrej, napisanej piękną polszczyzną i wysmakowanej edytorsko książce cieszący się ogromnym autorytetem biblista i teolog, ks. prof. Waldemar Chrostowski - laureat prestiżowej Nagrody Josepha Ratzingera. Zwraca uwagę, że błogosławieństwa "ukazują i potwierdzają najgłębszy sens i potrzebę Dobrej Nowiny. Uczniowie Jezusa zapamiętali te słowa, po czym utrwalili je na piśmie. Dzięki temu stały się one kluczowym programem religijnym i moralnym, który wyznacza główne kierunki życia i postępowania wyznawców Chrystusa".

Każde z ośmiu błogosławieństw jest tu objaśnione osobno w odwołaniu zarówno do czasów Starego i Nowego Testamentu, jak i do współczesności, co następuje najczęściej poprzez przywoływanie rozważań dwóch wspaniałych papieży - św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Dodatkowym atutem tej książki są nawiązujące do treści ilustracje - ryciny z wielkich zasobów krakowskiego Muzeum Narodowego. Stanowią one nie tylko upiększenie, ale są niepodważalnym świadectwem, że Pismo Święte stanowi od wieków niewyczerpane źródło także artystycznych inspiracji.

Książka "Osiem Błogosławieństw" - ks. prof. Waldemar Chrostowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2017 r. Cena 22.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-11-05
Książka autorstwa księdza Waldemara Chrostowskiego przedstawia nowe spojrzenie, dostrzeżenie poznania i czerpania radości,jakie wnosi w życie człowieka Osiem błogosławieństw.

Każde z zamieszczonych w książce osiem błogosławieństw rozważane jest osobno, co pozwoli Czytelnikowi przybliżyć wiedzę z zakresu pogłębienia nauki o pojęciu słowa błogosławieństwo w oparciu o nauki papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Autor w precyzyjny sposób opracował wstęp, w którym bliżej wyjaśnia znaczenie rozważań ośmiu błogosławieństw, które powinny towarzyszyć nam każdego dnia w spełnianiu misji, którą mamy do spełnienia w naszym życiu.

Książka została napisana przez autora językiem zrozumiałym, a przy tym doskonale zostały wplecione odwołania do Nowego i Starego Testamentu.

Zwróciłam w trakcie czytania szczególną uwagę na przykłady biblijne
dotyczące błogosławieństwa- Błogosławieni, którzy się smucą, dotyczące utraty nadziei.

Poznanie na nowo ośmiu błogosławieństw czyni nas lepszymi w drodze do odkrywania tajemnic, które wyznacza nam cel,który chcemy osiągnąć, a nie zawsze udaje nam się go zrealizować.

Słowa zawarte w tej książce posłużą osobom, które chcą uzyskać odpowiedź na pytania:

Co to jest błogosławieństwo i jak do niego dążyć?, Czym jest błogosławieństwo?

Dodatkowym elementem zachęcającym do przeczytania są: ryciny pochodzące z wielkich zasobów Krakowskiego Muzeum w Krakowie oraz doskonale dobrana grafika, odpowiednio zastosowany tekst i czcionka.

Twarda oprawa, stron 80, Wydawnictwo Biały Kruk, Kraków, 2017.

Polecam zapoznać się z książką autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, który zachęca abyśmy częściej sięgali do Starego i Nowego Testamentu.
skomentuj opinię/recenzję [+]
ks. prof. Waldemar Chrostowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Uczynki Miłosierdzia - okładka książki

Uczynki Miłosierdzia

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Dekalog - okładka książki

Dekalog

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa - okładka książki

Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Biblia. Stary i Nowy Testament - okładka książki

Biblia. Stary i Nowy Testament dla Rodziny

ks. prof. Waldemar Chrostowski (red.)
Obrona religii katolickiej - okładka książki

Obrona religii katolickiej

św. Józef S. Pelczar
Produkty podobne:
O śmiertelności - okładka książki

O śmiertelności

św. Cyprian z Kartaginy