pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Emocje dziecka 1. Co czuję? Co czujesz? Co czujemy?

Dane szczegółowe:
Wydawca: EPIDEIXIS
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 235x168 mm
EAN: 9788375142327
ISBN: 978-83-7514-232-7
Data: 2021-12-09
20.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Emocje dziecka 1

to nowa książeczka PUS adresowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Może być przydatna także w pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Głównym celem tej książeczki

jest pomoc dzieciom w nauce rozpoznawania emocji własnych i cudzych oraz adekwatnego reagowania na nie. Ma ona także wspierać ich rozwój umiejętności społecznych, które są niezbędne do właściwego odnalezienia się i funkcjonowania zarówno w grupie rówieśniczej, jak również w innych grupach społecznych.

Właściwie rozwinięte kompetencje społeczne

oraz umiejętność dostrzegania, nazywania i rozumienia własnych emocji są fundamentalne dla ogólnego rozwoju człowieka i mają wielki wpływ na jego relacje z innymi osobami.

PUS Emocje dziecka 1

Ponieważ nauka przez zabawę jest sprawdzoną metodą nabywania i utrwalania wiedzy, zastosowaliśmy ją i w tej książeczce. Dlatego też zawarte w niej zadania i ćwiczenia mają zróżnicowaną, ale opartą zawsze na zabawie, formę, która w niewymuszony sposób pozwala dzieciom zdobywać wiedzę o emocjach. Ćwiczenia ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności mają formę zarówno obrazkową, obrazkową-tekstową, jak również wyłącznie tekstową.

Dzięki nim dzieci:

  • doskonalą umiejętność aktywnego słuchania i rozumienia innych,
  • rozwijają umiejętność nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji,
  • kształtują empatię i zdolność do wczuwania się w emocje innych osób. 
Książeczka Emocje dziecka 1.

można wykorzystywać w ramach edukacji wczesnoszkolnej realizowanej w szkole systemowej, jak również w edukacji domowej. Z pewnością powinna się znaleźć w gabinetach szkolnych pedagogów, a także w gabinetach psychologicznych i terapeutycznych, w których pracuje się z dziećmi.

Wśród tytułów dotyczących rozpoznawania

i nazywania emocji polecamy również:

  • książeczkę PUS pt. Emocje i umiejętności społeczne,
  • grę planszową Emocje. Nazywam, rozumiem, wyrażam, 
  • grę planszową Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie.

Książka "Emocje dziecka 1. Co czuję? Co czujesz? Co czujemy?" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo EPIDEIXIS. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2021 r. Cena 20.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]