pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

PUS Gimnastyka Wzroku i Umysłu 1

Autor książki:

Agata Indrychowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: EPIDEIXIS
Rok wyd.: 2000
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375142310
ISBN: 978-83-7514-231-0
Data: 2022-01-21
20.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Gimnastyka wzroku i umysłu 1 to książeczka, która zawiera ćwiczenia doskonalące percepcję wzrokową i jednocześnie wspierające rozwój umiejętności logicznego myślenia. Przygotowano ją z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym i starszych.

Zmysł wzroku dostarcza nam większość informacji z otaczającego nas świata; pozwala nam ten świat oglądać, dostrzegać i analizować jego szczegóły. Percepcja wzrokowa to zdolność do rozpoznawania i różnicowania tych szczegółów, czyli bodźców wzrokowych, które znajdują się w polu widzenia człowieka. Bodźce te przetwarzamy w zależności od naszych doświadczeń. Ważna jest więc nie tylko sama zdolność widzenia, ale również przetwarzanie przez mózg tego, co widzimy. Prawidłowo rozwinięta percepcja wzrokowa odgrywa kluczową rolę w procesie czytania i pisania, o czym przekonujemy się już na etapie nauki i rozróżniania liter. Dziecko z zaburzoną percepcją wzrokową prawdopodobnie napotka trudności na etapie nauki czytania i pisania. Ale możemy je wesprzeć poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Percepcję wzrokową warto doskonalić także wtedy, kiedy umiejętność czytania i pisania jest już opanowana.

Zawarte w tej książeczce ćwiczenia dają taką możliwość. Usprawniają:
•analizę i syntezę wzrokową,
•koncentrację,
•spostrzeganie i różnicowanie znaków, kształtów oraz całych układów.

Książka "PUS Gimnastyka Wzroku i Umysłu 1" - Agata Indrychowska - oprawa Miękka - Wydawnictwo EPIDEIXIS. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2000 r. Cena 20.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.