pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dzieci nocy

Autor książki:

Dan Simmons

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 165x225 mm
EAN: 9788377314258
ISBN: 978-83-7731-425-8
Data: 2022-06-14
54.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wprowadzone w 1966 roku przez Nicolae Ceauşescu drakońskie przepisy kontroli urodzin spowodowały, że ponad sześćset tysięcy rumuńskich dzieci trafiło do olbrzymich magazynów udających sierocińce. Prawie nigdy nie wyjmowano ich z łóżeczek i osobliwych klatek, nie trzymano na rękach i nie okazywano miłości, a pielęgniarki podawały im zastrzyki z krwią dorosłych, co miało dodać im sił. Wykorzystywaną do tego dorosłą krew kupowano w Bukareszcie i innych większych miastach Rumunii, dawcami zaś byli głównie zarażeni wirusem HIV narkomani, prostytutki i inni ludzie żyjący na ulicach. Tym samym pielęgniarki w magazynach śmierci wstrzykiwały dzieciom między innymi wirus powodujący zapalenie wątroby typu B!
Krótko po obaleniu dyktatury Kate Neuman, amerykańska hematolog, przyjeżdża do Bukaresztu, by w ramach wolontariatu - mimo braku podstawowych leków i dostępu do nowoczesnej aparatury - ratować życie sierot. Jedno z powierzonych jej niemowląt wykazuje niezwykłe cechy. Chłopiec cierpi na chorobę autoimmunologiczną, ale po transfuzji błyskawicznie wraca do zdrowia. Według Kate jego układ odpornościowy może być kluczem do wynalezienia leków na AIDS i raka, postanawia więc adoptować malca i zabrać go do Stanów. Nie wie jednak, że względem Joshuy plany ma też pradawna Rodzina Vlada Ţepeşa, znanego światu jako Vlad Dracula. Agenci Rodziny wykradają dziecko z domu w górach Kolorado, a Kate z ojcem Mikiem O Rourke, zaprzyjaźnionym duchownym, wraca do Rumunii, by je odzyskać. Rozpoczyna się walka z siłami zła rodem z najstarszych ludzkich koszmarów.

Dan Simmons (Terror, Abominacja, Pieśń bogini Kali), współczesny mistrz literatury grozy, na nowo opowiedział w Dzieciach nocy mit o wampirach i ich legendarnym przywódcy Draculi.

Książka "Dzieci nocy" - Dan Simmons - oprawa twarda - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 420 stron i została wydana w 2022 r. Cena 54.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.