pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Drood

Autor książki:

Dan Simmons

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mag
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 816 s.
Wymiar: 220x140 mm
EAN: 9788367023061
ISBN: 978-83-6702-306-1
Data: 2022-04-27
53.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

9 czerwca 1865 roku Charles Dickens najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie.
Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym
Podobnie jak w Terrorze, Dan Simmons w sposób nienaganny sięga po prawdziwą historię, by na jej bazie snuć fantastycznie wciągającą i budzącą grozę opowieść. Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziany przez Wilkiego Collinsa (przyjaciela Dickensa, częstego współpracownika, a także potajemnego rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim) Drood zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny Drood to Dan Simmons w szczytowej formie.

Książka "Drood" - Dan Simmons - oprawa twarda - Wydawnictwo Mag. Książka posiada 816 stron i została wydana w 2022 r. Cena 53.64 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.