pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Druki ścisłego zarachowania-gospodarka i ewidencja. Poradnik Rachunkowości...
Tytuł książki:

Druki ścisłego zarachowania-gospodarka i ewidencja. Poradnik Rachunkowości Budżetowej 6/2021

Autor książki:

Izabela Motowilczuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381379922
ISBN: 978-83-8137-992-2
Data: 2021-06-11
72.52  79.00  6.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Gospodarowanie drukami ścisłego zarachowania jest ważnym obszarem narażonym na powstawanie nadużyć. Mimo to ogólnie obowiązujące przepisy w ogóle nie normują związanych z tym zasad. Nie ma ogólnie ustalonej definicji druków ścisłego zarachowania stosowanych w gospodarce finansowej jednostek. Nie ma też ich katalogu ani określonych zasad ich ewidencji i kontroli. Związane z tym procedury musi ustalić we własnym zakresie kierownik jednostki.

Z Poradnika można się dowiedzieć m.in.:
jakie druki stosowane w księgowości trzeba zaliczać do druków ścisłego zarachowania,
w jaki sposób można zapewnić podział kluczowych obowiązków w zakresie nabywania, ewidencjonowania, wykorzystywania i rozliczania druków,
jak powinny wyglądać procedury chroniące druki przed nieupoważnionym dostępem i wykorzystaniem ich do defraudacji lub jej ukrycia,
jak ocechowywać i ewidencjonować druki.

Wszystkie przedstawione unormowania zostały zobrazowane przykładami z praktyki.

W Poradniku znajdują się także wzory w zakresie gospodarowania drukami ścisłego zarachowania, m.in. zarządzeń, protokołów, upoważnień, pism i oświadczeń. Dla poszczególnych dowodów pokazano także zapisy w księdze druków ścisłego zarachowania dotyczące operacji ich przyjęcia na stan, wydania, zwrotu druków niewykorzystanych i ponownego ich przyjęcia na stan, zwrotu druków anulowanych i kopii zapasowych.

Dopełnieniem Poradnika jest dodatek specjalny - Ramowa instrukcja druków ścisłego zarachowania. Instrukcja została opracowana jako zbiór zapisów, z których należy wybrać odpowiednie postanowienia przy tworzeniu własnej instrukcji gospodarki drukami ścisłego zarachowania jednostki.

Jednostki mogą skorzystać z przygotowanych zapisów. Na tej podstawie można ustalić własne przepisy wewnętrzne w tym zakresie.

Książka "Druki ścisłego zarachowania-gospodarka i ewidencja. Poradnik Rachunkowości Budżetowej 6/2021" - Izabela Motowilczuk - oprawa twarda - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2021 r. Cena 72.52 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Izabela Motowilczuk - autor m.in.:
Produkty podobne: