pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rachunkowość w oświacie. Plan finansowy, ewidencja księgowa, sprawozdawczość

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381373623
ISBN: 978-83-8137-362-3
Data: 2018-09-28
161.47 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Specyfika wymagań wobec rachunkowości jednostek oświatowych sprawia, że osoby zajmujące się finansami tych podmiotów nierzadko borykają się z trudnościami i poszukują specjalistycznej i aktualnej informacji na ten temat. "Rachunkowość w oświacie" wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Jednostki oświatowe należące do sektora finansów publicznych zobowiązane są do prowadzenia rachunkowości na zasadach określonych w ustawie z 29 września 1994 r. o rachunkowości, z uwzględnieniem szczególnych uregulowań wynikających z ich przynależności do sektora finansów publicznych, zawartych w ustawie z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych i wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych.

Przepisy te zobowiązują jednostki oświatowe do posiadania właściwej dokumentacji regulującej gospodarkę finansową jednostki, opisującej zasady rachunkowości obowiązujące w jednostce, w tym zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Podstawowym aktem wykonawczym, który determinuje zasady ewidencji księgowej w jednostkach oświatowych, jest rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej.

W publikacji przedstawiono pełny zakres spraw związanych z rachunkowością szkół i placówek. Tematyka ta obejmuje:
-gospodarkę finansową jednostek oświatowych (m.in. plan finansowy, wydzielony rachunek dochodów),
-szczególne zasady rachunkowości dla tych jednostek,
-zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych,
-ewidencję typowych zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych.

W książce zostały także omówione obowiązki wynikające z regulacji prawnych, w tym obowiązki sprawozdawcze w państwowych jednostkach budżetowych i jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego, jakimi są jednostki oświatowe (szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe). Ponadto zostały przedstawione zasady sporządzania sprawozdań budżetowych, terminy sprawozdawcze oraz zakres informacji wynikający ze sporządzanych sprawozdań.


Zalety publikacji:
Opracowanie stanowi aktualną bazę wiedzy dla pracowników służb finansowych obsługujących jednostki oświatowe.

Zawiera liczne przykłady ewidencji gospodarczych charakterystycznych dla jednostek oświatowych.

Korzystanie z publikacji ułatwia jasny i klarowny podział na poszczególne zespoły kont z uwzględnieniem tylko tych występujących w jednostkach oświatowych.

Książka "Rachunkowość w oświacie. Plan finansowy, ewidencja księgowa, sprawozdawczość" - Magdalena Grotkiewicz, Renata Niemiec - oprawa twarda - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 276 stron i została wydana w 2018 r. Cena 161.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.