pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Droga lęków, nadziei i wdzięczności

Autor książki:

Henryk Danielewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 346 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381596213
ISBN: 978-83-8159-621-3
Data: 2022-01-20
Cena wydawcy: 38.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Droga lęków, nadziei i wdzięczności" jest rodzajem opowieści lekarza o wybranych ludziach, których - jako społeczeństwo - jesteśmy dłużnikami. To dzięki ich talentowi, pasji, benedyktyńskiej pracowitości żyjemy kilkadziesiąt lat dłużej niż nasi przodkowie i mamy szansę walki z cierpieniem w chorobie. To oni zatrzymali pochody śmierci, jakie od wieków przetaczały się przez nasz glob, w postaci budzących lęk zaraz, np. trądu, dżumy (czarnej śmierci), ospy, tyfusu, hiszpanki, polio, a teraz walczą z epidemiami związanymi z rozwojem cywilizacji. Spotykamy tu dużo nazwisk: "łowców mikrobów", twórców szczepionek, wybitnych naukowców i lekarzy, z których stworzyć można jakby specjalną listę wdzięczności. Autor opiera się na własnych doświadczeniach, podaje liczne opisy ciekawych przypadków chorobowych, a także wspomina podróże i sentymentalne wędrówki do arkadii lat młodzieńczych. Nawiązuje też do tematyki wydanej niedawno książki "Niedokończone rozmowy kardiologa".

HENRYK DANIELEWICZ - absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalista kardiolog, wieloletni ordynator, założyciel Oddziału Kardiologii i przewodniczący Rady Naukowej przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

Książka "Droga lęków, nadziei i wdzięczności" - Henryk Danielewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Poligraf. Książka posiada 346 stron i została wydana w 2022 r.