pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nie umarłam. Od krzywdy do wolności

Autor książki:

Szewczyk Tośka

Dane szczegółowe:
Wydawca: WIĘŹ
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 205x125 mm
EAN: 9788366769588
ISBN: 978-83-6676-958-8
Data: 2023-05-18
26.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Porażająco szczere i głębokie wyznania kobiety skrzywdzonej przez księdza.

Potężna jest ta opowieść! Wiele musiało kosztować jej powstanie. Autorka jest większa niż złość, smutek i rezygnacja, które czuje. Z delikatnością prowadzi nas przez swoje cierpienie i walkę o siebie, o Kościół i wiarę. Jest tu pragnienie podmiotowości, poczucie odrzucenia i nadzieja mimo wszystko. Zadając trudne pytania Kościołowi, a nawet Bogu, pisze wstrząsającą katechezę dla Kościoła w kryzysie, czyli dla nas wszystkich.

Zuzanna Radzik
Są książki, które ściskają gardło, wyciskają łzy, niemal tak jak spotkania. Ta jest właśnie taka. Jeśli nie spotkaliście nigdy osoby skrzywdzonej w Kościele, nie zetknęliście się z ranami wykorzystania seksualnego i wtórnej stygmatyzacji, koniecznie przeczytajcie te strony. Autorka w niezwykły sposób prowadzi przez doświadczenie skrzywdzenia, wściekłości i bezsilności, pozwala doznać swojego losu. Ostrzegam jednak, że po tej lekturze trudno będzie patrzeć na świat i Kościół tak samo jak wcześniej. I tylko wielkie pragnienie zmiany, nawrócenia, nowego Kościoła przywraca nadzieję.

Tomasz Terlikowski

Książka "Nie umarłam. Od krzywdy do wolności" - Szewczyk Tośka - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WIĘŹ. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2023 r. Cena 26.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.