pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Jak wydobyć się z depresji - okładka książki
Jak wydobyć się z depresji pozycja dostępna
Ojcowska miłość - okładka książki
Ojcowska miłość pozycja dostępna
»
»
»
Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu
książka:

Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 468 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788377853085
ISBN: 978-83-7785-308-5
Data: 2015-01-27
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu - Dorothy Rowe - opis książki:

"Depresja jest więzieniem, które człowiek buduje dla samego siebie, i właśnie dlatego może sam otworzyć drzwi i uwolnić się ".

Dorothy Rowe
Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu jest książką dla ludzi cierpiących na depresję, ich rodzin i przyjaciół, a także dla wszystkich profesjonalnie zajmujących się pomaganiem. Przedstawiona jest w niej koncepcja rozwoju depresji, która "dopasowuje się" do doświadczeń konkretnego człowieka. Autorka przekonująco udowadnia, że depresja jest mechanizmem obronnym chroniącym przed bólem i lękiem. Uruchamianym, kiedy człowiek przechodzi kryzys i doświadcza rozdźwięku pomiędzy wyobrażeniami o własnym życiu a tym, czym ono w rzeczywistości jest. Depresja stanowi konsekwencję sposobu, w jaki postrzegamy siebie i świat. Poprzez zmianę interpretacji doświadczeń stajemy przed szansą na bardziej satysfakcjonujące życie.

Dorothy Rowe jest spokojnym głosem rozsądku w coraz bardziej szalonym świecie.

Sue Townsend
autorka książki Adrian Mole lat 13 i 3/4. Sekretny dziennik
--
Depresja jest zjawiskiem tak powszechnie występującym w różnych kulturach i tak często odnotowywana była w historii, że po prostu musi być czymś więcej niż chorobą. Według Dorothy Rowe jest uniwersalnym doświadczeniem, okresem nieszczęśliwego wycofania się, niekomfortową hibernacją, podczas której osoba zdaje sobie sprawę, że coś w jej życiu zaczęło się psuć i należy to naprawić. Dlaczego więc niektórym ludziom udaje się odkryć, co należy naprawić, a inni pogrążają się w tym pełnym smutku chaosie?
Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu, bestsellerowa książka Dorothy Rowe, nagrodzona The Mind Book of the Year, udowadnia, że depresję można zrozumieć i radzić sobie z nią wyłącznie w kategoriach tego, jak człowiek przeżywa swoje życie. Jej przesłanie głosi, że lekarstwem na depresję są nie tabletki, tylko mądrość.

Książka „Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu” - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Książka posiada 468 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu"
Kupujący tę pozycję zamówili również: