pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pająk. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy

Autor książki:

Marek Romański

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ciekawe Miejsca
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 250 s.
Wymiar: 118x200 mm
EAN: 9788366022317
ISBN: 978-83-6602-231-7
Data: 2018-09-20
19.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Warszawa, dwudziestolecie międzywojenne. Stolicą wstrząsa fala tajemniczych zabójstw wysoko postawionych dyplomatów. Najpierw w restauracji "Savannah" zostaje zasztyletowany sekretarz ambasady włoskiej. Następnie ginie konsul Republiki Czechosłowacji. Inni dyplomaci dostają pogróżki. Przypuszczalnie ktoś chce wpłynąć na stosunki dyplomatyczne Polski z zaprzyjaźnionymi krajami. Skomplikowaną sprawę usiłuje rozwikłać znakomity agent śledczy Edward Durski, który jednak sam wkrótce znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Pomaga mu reporter Mariusz Elizeusz Arkturus. Z tajemniczymi morderstwami związek wydaje się mieć tajemnicza blondynka, która znika w niewyjaśniony sposób oraz nie mniej zagadkowy Chińczyk.

Fragment książki:
"Jeden rzut oka od progu gabinetu przekonał go, że kelner mówił prawdę. Mężczyzna, który jeszcze przed dziesięcioma minutami pił wino z kieliszka i rozkosz pocałunków z ust kobiety, leżał skrwawiony, oparty bezwładnie o poręcz miękkiej kanapy gabinetu. W lewej piersi zamordowanego tkwił po rękojeść mały sztylet, o klindze tak wąskiej, jak wąski jest most As-Sirat, przez który przejść muszą dusze wiernych muzułmanów, by dotrzeć do wrót raju.

Zarządzający zamknął drzwi gabinetu i pośpieszył do telefonu. Wpierw jednak przeczytał kartkę, którą dała szwajcarowi dla zamordowanego jasnowłosa kobieta, zanim, w podejrzanym pośpiechu, opuściła restaurację. Widniały na niej słowa, nakreślone charakterystycznym ostrym pismem kobiecym.

Zaraz powracam
Lecz nie powróciła nigdy."

Książka "Pająk. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy" - Marek Romański - oprawa miękka - Wydawnictwo Ciekawe Miejsca. Książka posiada 250 stron i została wydana w 2018 r. Cena 19.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.