pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

DAN-SHA-RI. Jak posprzątać by oczyścić swoje serce i umysł

Autor książki:

Hideko Yamashita

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 182 s.
Wymiar: 145x195 mm
EAN: 9788308063835
ISBN: 978-83-08-06383-5
Data: 2017-09-01
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ponad 3 000 000 sprzedanych egzemplarzy

Proste i szczęśliwe życie metodą Dan-Sha-Ri

Rewolucja w domu i moje nowe ja

Nie chodzi tu o zwykłe układanie czy sprzątanie. Przenoszenie rzeczy z jednego miejsca w drugie ustawianie w stosiki czyszczenie. Chodzi o nasz stosunek do nich. Czy nie jesteśmy aby uzależnieni od przedmiotów które nas otaczają? Czy nie mamy ich za dużo? Czy naprawdę potrzebujemy tych wszystkich obiektów które zagracają nasze mieszkania i których chcemy coraz więcej i więcej?

Propagatorka minimalizmu japońska pisarka Hideko Yamashita proponuje technikę która jest zarazem umiejętnością selekcji przedmiotów oraz sztuką bycia. Daje nam ona wgląd w siebie i pozwala na uporządkowanie bałaganu w naszym domu i umyśle. Bo uporządkować otaczającą przestrzeń to uporządkować siebie. Zyskać wolność i spokój serca oraz umysłu. Poznajcie jej trzy filary

Dan - czyli odmowa to powiedzieć nie kolejnym nowym a bezużytecznym rzeczom które chcą stać częścią naszego życia

Sha - czyli wyrzucanie to pozbycie się przedmiotów które przepełniają naszą przestrzeń

Ri - czyli odcięcie się to rezygnacja z przywiązania do rzeczy. Ten stan lekkości i wolności uzyskuje się dzięki powtarzaniu Dan i Sha prowadzi on do odnalezienia naszego prawdziwego i głębokiego ja.

W ten sposób zmiana dokonana w świecie widzialnym prowadzi do głębokiej zmiany w świecie niewidzialnym samopoznania i zrozumienia kim jesteśmy i kim chcemy być.

Hideko Yamashita japońska pisarka jedyna na świecie ekspertka od nieładu autorka bestsellerowej książki Dan-Sha-Ri . Jak posprzątać by oczyścić swoje serce i umysł . Od 8 lat prowadzi warsztaty i seminaria popularyzujące opisaną w niej metodę. W Japonii Chinach i w Tajwanie książka sprzedała się w nakładzie 3 000 000 egzemplarzy. Prawa wydawnicze sprzedano także do Czech Francji Hiszpanii Korei Niemiec Polski Słowacji USA i Włoch.

Książka "DAN-SHA-RI. Jak posprzątać by oczyścić swoje serce i umysł" - Hideko Yamashita - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 182 stron i została wydana w 2017 r.

Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-01-28 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Hideko Yamashita autorka książki pt. DAN-SHA-RI. Jak posprzątać, by oczyścić swoje serce i umysł przedstawia to co najważniejsze w naszym życiu kiedy podejmujemy próbę oczyszczenia siebie w chwili wykonywania codziennych porządków.

Książka składa się z 5 rozdziałów, w których omówione są metody, techniki porządkowania, opisywane są nasze relacje co do sposobu sprzątania.

Autorka doskonale ujmuje właściwe podejście do sprzątania i uświadamia to czytelnikowi jak ma sobie poradzić kiedy musi dokonać całkowitego, a przy tym niełatwego oczyszczania serca i umysłu.

Szczególną uwagę zwróciłam na rozdział czwarty dotyczący ciała w ruchu czyli o naszym podejściu do sprzątania rzeczy, ich selekcji oraz o tym jak je ustawiamy.

Miło jest kiedy znamy zasady swobodnego i właściwego sposobu do wykonywanej czynności w trakcie sprzątania domu, serca i umysłu.

Autorka książki z zawodu jest ekspertem od nieładu, a jak sama podkreśla, że jej praca polega, aby spojrzeć w nowy sposób na nasz dom, w którym znajdują się niepotrzebne przedmioty i my jesteśmy z nimi związani na co dzień.

Poznałam znaczenie słów, które mają związek z tytułem książki Dan- odrzucenie, Sha- wyrzucenie, Ri- uwolnienie się.

To od nas zależy czy my sami podejmiemy próbę posprzątania domu, w którym czujemy się bezpieczni, ale w środku może pozostać niewidoczny nieład.

Podoba mi się podejście autorki do czytelnika, gdyż ona wraz z nim dokonuje przemiany służącej ku lepszemu wyglądowi naszego domu, serca i umysłu.

Tekst zamieszczony w książce został napisany językiem zrozumiem, pomarańczowy kolor czcionki został użyty przy podkreśleniu tytułów rozdziałów oraz końcowych uwag od autorki, a następnie zostały wprowadzone zostały schematy graficzne w rozdziałach, aby lepiej zrozumieć język przekazu.

Elementem dodatkowym są tutaj podane przez Panią Hideko Yamashita przykłady z życia wzięte odnośnie oczyszczania metodą Dansshari str.27.

Twarda oprawa, a w jej tle znajduje się posprzątane wnętrze z białą chmurką , s.179, Wydawnictwo Literackie, Kraków, 2017.

Polecam przeczytać tą książkę o każdej porze roku.