pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czy warto brać ślub?

Autor książki:

ks. Marek Dziewiecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Nasza Przyszłość
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 160x170 mm
EAN: 9788361146018
ISBN: 978-83-6114-601-8
Data: 2008-08-08
Cena wydawcy: 26.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Celem publikacji jest poszukiwanie odpowiedzi na dwa zasadnicze pytania: jakie warunki trzeba spełnić, by dorastać do dojrzałej i odpowiedzialnej miłości małżeńskiej i rodzicielskiej oraz czy – a jeśli tak, to dlaczego – małżeństwo jest cenną wartością i wielkim dobrem zarówno dla samych małżonków i ich dzieci, jak też dla społeczeństwa?
Książka, opisuje w części pierwszej współczesne uwarunkowania społeczne, w jakich młodym ludziom przychodzi przygotowywać się do małżeństwa i do założenia rodziny, a także prezentuje kryteria doboru małżonka i sposoby troski o wzrastanie w miłości małżeńskiej i rodzicielskiej. Część druga ukazuje fazy uczenia się miłości, a także cechy miłości dojrzałej, która jest fundamentem więzi małżeńskiej. Trzecia część publikacji dotyczy przygotowania do małżeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem roli domu rodzinnego oraz parafii.

Adresatem książki są ci dorośli (rodzice, księża, katecheci świeccy, doradcy życia rodzinnego, moderatorzy i animatorzy katolickich ruchów formacyjnych), którzy pragną w odpowiedzialny sposób pomagać dziewczętom i chłopcom w dorastaniu do miłości małżeńskiej i rodzicielskiej. Publikacja ta jest również adresowana bezpośrednio do ludzi młodych, którzy pragną swoje życie i swoją przyszłość zbudować na fundamencie sakramentalnego małżeństwa.

Książka "Czy warto brać ślub?" - ks. Marek Dziewiecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Fundacja Nasza Przyszłość.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]