pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Człowiek w poszukiwaniu sensu
Tytuł książki:

Człowiek w poszukiwaniu sensu

Autor książki:

Viktor E. Frankl

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 180x125 mm
EAN: 9788375540765
ISBN: 978-83-755-4076-5
Data: 2011-02-28
21.67  29.00  7.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

DODRUK To jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu dzieł Freuda. Frankl, więzień Auschwitz, w głębokim i poruszającym eseju opisuje swoje obozowe doświadczenia, by na ich podstawie odkryć najsilniejszy z ludzkich popędów - dążenie do poszukiwania sensu. W drugiej części tego niezwykłego dzieła autor przedstawia metody psychoterapeutyczne, w tym logoterapię, alternatywną do freudowskiej psychoanalizy formę terapii. Doktor Frankl, pisarz psychiatra, ma w zwyczaju zadawać jedno pytanie swoim pacjentom cierpiącym z powodu rozmaitych mniejszych i większych dramatów:Dlaczego nie odbierzesz sobie życia. W ich odpowiedziach odnajduje zwykle wskazówki, którymi kieruje się w dalszej terapii; jeden człowiek trzyma się życia przez wzgląd na dzieci, inny pragnie wykorzystać jakiś talent, jeszcze innego ratują od zagłady wspomnienia, które warto zachować. To właśnie jest cel i wyzwanie, jakie stawia sobie stworzona przez doktora Frankla logoterapia, będąca jego współczesną wersją analizy egzystencjalnej. Jako długoletni więzień bestialskiej machiny obozów koncentracyjnych poznał smak egzystencji odartej z wszelkiej godności. Jego ojciec, matka, brat oraz żona zginęli w obozach lub znaleźli śmierć w komorach gazowych. Stracił wszystkich najbliższych z wyjątkiem siostry. Czy to możliwe, aby ktoś w jego położeniu, któremu odebrano cały doczesny dobytek i którego ograbiono z wszelkich wartości, cierpiący z głodu, zimna i z powodu brutalnej przemocy, na co dzień obcujący z eksterminacją, mógł uważać życie za coś cennego, zasługującego na to, aby je chronić Psychiatra, który osobiście doświadczył tak skrajnych przeżyć, jest człowiekiem, którego warto wysłuchać..
Ponadczasowa recepta na przetrwanie. Człowiek w poszukiwaniu sensu to klasyka piśmiennictwa z dziedziny psychiatrii, medytacja na temat niezwykłego daru, jakim w obliczu wielkiego cierpienia jest głos naszego sumienia, a także przypomnienie, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za kultywowanie humanizmu w swojej społeczności. Mało jest książek, które byłyby równie mądre, poruszające i przynosiły tak wielki wewnętrzny spokój. Patricia J. Williams, pisarka Inspirujący dokument pióra niezwykłego człowieka, który był w stanie czerpać dobro z samego dna koszmaru. (...) Gorąco polecamy.
Library Journal Wciąż aktualny głos pokolenia skazanych i ocalonych. New York Times Gdybyś w tym roku miał przeczytać tylko jedną książkę, powinno być nią dzieło doktora Frankla. Los Angeles Times Viktor Frankl to jeden z autorytetów moralnych XX wieku. Jego przemyślenia związane z zagadnieniami wolności człowieka, jego godności oraz poszukiwania sensu życia mają głęboki wymiar humanitarny i moc przemieniania ludzkich serc i umysłów. Naczelny Rabin Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, dr Jonathan Sacks Viktor Frankl twierdzi, że zło i cierpienie nie mogą nas zniszczyć w sensie ostatecznym. Ta niezwykle wzruszająca książka kładzie podwaliny pod świadomość człowieka. To hymn ku czci każdego, kto niczym mityczny Feniks jest w stanie powstać z popiołów, wybierając życie zamiast ucieczki.
Brian Keenan, autor An Evil Cradling Jedna z najbardziej wyjątkowych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Całkowicie odmieniła moje życie, stając się jego częścią i podstawą mojego nauczania.
Obowiązkowa lektura dla każdego. Susan Jeffers, autorka bestsellera Nie bój się bać O AUTORZEViktor E. Frankl był profesorem neurologii i psychiatrii Uniwersytetu Wiedeńskiego, twórcą trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii (po psychoanalizie Freuda i psychologii indywidualnej Adlera) - tak zwanej szkoły logoterapii. W myśl podstaw teoretycznych logoterapii każdy człowiek osobiście decyduje, czy w danej sytuacji zachowa się przyzwoicie lub nieprzyzwoicie. Czynniki biologiczne, psychiczne i socjologiczne determinują ludzką kondycję, ale nie są w stanie odebrać wolności wyboru. Podczas drugiej wojny światowej Frankl przez trzy lata był więźniem niemieckich obozów koncentracyjnych, m.in. Auschwitz i Dachau.
Jest autorem 32 książek, które przetłumaczono na 34 języki. Książka Człowiek w poszukiwaniu sensu, wydana po raz pierwszy w Niemczech w 1946 roku, sprzedała się w milionach egzemplarzy i zalicza się dodziesięciu najbardziej znaczących książek w Ameryce. Zmarł w 1997 roku w Wiedniu.

Książka "Człowiek w poszukiwaniu sensu" - Viktor E. Frankl - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarna Owca. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2011 r. Cena 21.67 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Viktor E. Frankl - autor m.in.:
Produkty podobne:
Raj na kredyt - okładka książki

Raj na kredyt

Krystyna Bezubik
Starość niejedno ma imię - okładka książki

Starość niejedno ma imię

Barbara Szczepanowicz
Książka o Tobie - okładka książki

Książka o Tobie

Charles Francis Haanel