pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dookoła. Pieszo po obrzeżach Berlina

Autor książki:

Paul Scraton

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788381916387
ISBN: 978-83-8191-638-7
Data: 2023-02-08
30.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W barze na Kreuzbergu w oparach papierosowego dymu John Scraton wpadł na pomysł, by obejść Berlin dookoła. Choć w Niemczech mieszkał już od piętnastu lat, a centrum miasta znał na wylot, podmiejskie rejony - jezioro Tegel, Spandau, Gropiusstadt czy berlińsko-podczdamskie pogranicze - były dla niego wciąż nieodkrytym terytorium - nieoczywistym zapleczem miasta, jego niedocenianym skrajem. A skoro, jak pisał Robert Macfarlane, od spaceru do opowiadania jest zaledwie jeden krok, owocem dziesięciu wędrówek Scratona stała się książka.

Dla berlińczyków przedmieścia są Berlinem, choć w rzeczywistości trudno uchwycić ich miejski charakter. To jakby przestrzenie pośrednie, międzymiasto, nie-miejsca wypełnione halami przemysłowymi, wysypiskami śmieci, polami golfowymi i centrami handlowymi. Mijane skrajobrazy prowokują do pytań - czym tak naprawdę są podmiejskie blokowiska Kim byli ludzie próbujący nielegalnie przekroczyć mur berliński Jakie legendy kryją w sobie podberlińskie lasy I dlaczego tak trudno jednoznacznie opisać przedmieścia - Scraton z pasją podróżnika sprawdza, co znajduje się na końcu linii U-Bahnu - z nadzieją, że im więcej odkryje, tym silniejsza stanie się jego przynależność do Berlina.

Książka "Dookoła. Pieszo po obrzeżach Berlina" - Paul Scraton - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2023 r. Cena 30.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.