pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko
Tytuł książki:

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko

Autor książki:

Monika Lubina

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 78 s.
Wymiar: 235x160 mm
EAN: 9788380950795
ISBN: 978-83-8095-079-5
Data: 2016-08-19
14.60  16.00  1.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko stanowią piątą część cyklu wierszyków i ćwiczeń na głoski. Pomysł na ich napisanie zrodził się podczas Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej pt. "Zaburzenia płynności mowy - teoria i praktyka", która odbyła się we wrześniu 2014 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przeglądając ofertę zgromadzonych tam licznie wydawnictw, doszłam do wniosku, że brakuje materiałów do ćwiczeń dla osób z niepłynnością mowy.

Stanęłam przed trudem tworzenia ćwiczeń na każdą głoskę zgodnie ze schematem, jaki otrzymałam w czasie studiów od znakomitej znawczyni tematu - dr Katarzyny Węsierskiej, znacznie jednak rozszerzonym. Zgodnie z tym schematem przedłużone samogłoski zostały oznaczone wielką literą. Równocześnie dodałam do ćwiczeń wyrazy 5- i 6-sylabowe dla osób bardziej zaawansowanych w płynnym mówieniu, natomiast pozostali (w tym dzieci) mogą poprzestać na wypowiadaniu 3-4 wyrazów na jednym oddechu. Opatrzyłam też wszystkie głoski rymowankami, które łatwo zapamiętać i powtarzać przy różnych okazjach.

Mam nadzieję, że moja książka będzie wartościową pomocą dla wszystkich borykających się z jąkaniem i pracujących z nimi logopedów. Zgromadzony materiał można wykorzystać także w terapii wad wymowy, zwłaszcza starszych uczniów czy dorosłych, a także wszystkich, którzy z racji swojego zawodu pragną ćwiczyć płynne wypowiadanie się. Dodatkowym atutem publikacji są ilustracje autorstwa Agaty Fuks i Piotra Olszówki.

Książka "Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko" - Monika Lubina - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 78 stron i została wydana w 2016 r. Cena 14.60 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Monika Lubina - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ćwiczenia log, dla przedszkola - okładka książki
Ćwiczenia log, dla przedszkola SZ, Ż, CZ, DŻ Magdalena Bielenin, Anna Willman
Terapia logopedyczna - okładka książki
Terapia logopedyczna Edyta Joanna Lichota
Produkty podobne:
Terapia logopedyczna - okładka książki
Terapia logopedyczna Edyta Joanna Lichota