pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chińska Republika Ludowa szansą dla świata, Polski i socjalizmu. Księga jubileuszowa

Autor książki:

Zbigniew Wiktor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 570 s.
EAN: 9788366624511
ISBN: 978-83-6662-451-1
Data: 2022-12-02
56.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy Azja w XXI w. będzie nie tylko pod względem obszarowym i ludnościowym, ale także gospodarczym najbardziej rozwiniętym kontynentem, a socjalistyczna Chińska Republika Ludowa najsilniejszym państwem świata Jak będzie kształtować się geopolityka nie tylko Azji, ale również innych kontynentów i państw świata, w szczególności tych, które - jak USA i NATO - za wszelką cenę (także nowych wojen) i w oparciu o militaria dążą do utrzymania hegemonii
Są to problemy, przed którymi stoją narody wobec wielkich wyzwań i sprzeczności klasowych, cywilizacyjnych, ekologicznych, walki między światem kapitału, wyzysku imperializmu a światem pracy, pokoju i socjalizmu. Ważną rolę w rozwiązaniu tych sprzeczności odgrywa Chińska Republika Ludowa, której polityka definiowana jest przez autorów jako szansa dla świata, Polski i socjalizmu.

Kolejne rozdziały książki odpowiadają na następujące pytania: Jak przebiega realizacja socjalizmu o chińskiej specyfice Czy odpowiada ona podstawowym tezom marksizmu, leninizmu i głównym założeniom ustrojowym Mao Zedonga, Deng Xiaopinga Jak definiują dalszy rozwój Chin plany nie tylko na najbliższe 5 lat, ale także perspektywiczne - do 2035 i 2049 r. W czym wyraża się istota przywództwa KPCh, jej lidera i przewodniczącego Ch RL Xi Jinpinga, suwerenności ludu, socjalistycznej demokracji i jakie są przyczyny wielkiego autorytetu, którym cieszy się Komunistyczna Partia Chin
Dużo uwagi poświęcono także wyjaśnieniu relacji między marksizmem, maoizmem, dengizmem a konfucjanizmem w budowaniu zwartości ideowo-politycznej narodu chińskiego we współczesnej epoce, określonej przez przywództwo Xi Jinpinga. Kwestia ma także aspekt międzynarodowy, gdyż konfucjanizm zapuścił głębokie korzenie w licznych innych krajach Dalekiego Wschodu. Jest także żywo dyskutowany w międzynarodowym ruchu komunistycznym.

Chiny rozwijają się dynamicznie i wszechstronnie, ale nie bezsprzecznościowo, co jest przedmiotem wnikliwej uwagi autorów i ich krytyki. Kwestie te są także przedmiotem dyskusji w międzynarodowym ruchu komunistycznym.

Od autora

Książka "Chińska Republika Ludowa szansą dla świata, Polski i socjalizmu. Księga jubileuszowa" - Zbigniew Wiktor - oprawa twarda - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 570 stron i została wydana w 2022 r. Cena 56.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.