pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Chińska Republika Ludowa jako współczesny podmiot środowiska międzynarodowego Tom 3

Autor książki:

Marian T. Mencel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 160x220 mm
EAN: 9788380194304
ISBN: 978-83-8019-430-4
Data: 2016-08-31
33.52  42.00  8.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W monografii czytelnie określono specyfikę państwa chińskiego, którą osadzono w dziedzictwie przeszłości, analizie współczesnej strategii i taktyce rozwoju społeczno-politycznego państwa oraz w kontekście kształtowania się nowego ładu międzynarodowego.

Z recenzji prof. dra hab. Andrzeja Chodubskiego
Opracowanie uznać trzeba za istotne osiągnięcie poznawcze. Pozwoliło ono nie tylko uporządkować wiedzę dotyczącą miejsca i roli Chin w środowisku międzynarodowym, ale także w znacznym wymiarze wzbogacić. Praca jest dobrze skonstruowanym i wykoncypowanym studium [...] w warstwie opisowej i wyjaśniającej, jak też - co wymaga podkreślenia - prognostycznej. Dużym walorem jest tez to, że Autor nie unika prezentowania własnych wyważonych sądów i uwag, w ten sposób prowadzi żywą i zarazem interesującą dyskusję naukową [...]. Rozpoznanie wpływu chińskiej myśli społeczno-politycznej na politykę zagraniczną państwa i budowę międzynarodowego porządku, wieloaspektowa prezentacja roli Chin we współczesnym środowisku międzynarodowym i wyprowadzenie na tej podstawie wyjaśnień, wniosków i prognoz wnoszą nowe treści do nauki oraz uwypuklają politologiczny wymiar pracy.

Z recenzji dra hab. Waldemara Żebrowskiego, prof. UWM

Książka "Chińska Republika Ludowa jako współczesny podmiot środowiska międzynarodowego Tom 3" - Marian T. Mencel - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2016 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]