pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Cele osobowe i rzeczowe w konfliktach zbrojnych w świetle prawa międzynarodowego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373839229
ISBN: 978-83-7383-922-9
Data: 2018-03-09
37.23  46.20  8.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Cele osobowe i rzeczowe w konfliktach zbrojnych w świetle prawa międzynarodowego - Patrycja Grzebyk - opis książki:

Książka Cele osobowe i rzeczowe w konfliktach zbrojnych w świetle prawa międzynarodowego to pierwsza na polskim rynku monografia wskazująca dopuszczalne prawnie cele w konfliktach zbrojnych zarówno o charakterze międzynarodowym, jak i niemiędzynarodowym. Omówiono w niej cele osobowe i rzeczowe przede wszystkim z perspektywy międzynarodowego prawa humanitarnego, a także praw człowieka oraz międzynarodowego prawa karnego. Lektura niniejszej książki odpowiada na pytania o legalność ataków na określone kategorie osób lub obiektów. Autorka wskazuje przy tym na podstawowe trudności w prawidłowej eliminacji celów wojskowych oraz możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności z tytułu naruszenie prawa określającego cele w konfliktach zbrojnych. Monografia jest ważnym głosem w sprawie adekwatności regulacji prawa międzynarodowego do realiów współczesnych konfliktów zbrojnych.

Patrycja Grzebyk - adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk humanistycznych (2010). Absolwentka prawa (2006) oraz stosunków międzynarodowych (2005) UW. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa międzynarodowego, m.in. monografii Odpowiedzialność karna za zbrodnię agresji (2010), wyróżnionej nagrodą im. Manfreda Lachsa i wydanej w języku angielskim (Routledge) w wersji poszerzonej pt. Criminal responsibility for the crime of aggression (2013), współredaktorka książki Pomoc humanitarna w świetle prawa i praktyki (2016). Stypendystka Fundacji Nauki Polskiej (Start 2012, 2013), Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2011-2014), Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Centrum Prawa Międzynarodowego im. Lauterpachta Uniwersytetu Cambridge (2014); jest zastępcą redaktora naczelnego Rocznika Strategicznego. Wykładała m.in. na uniwersytetach w Genewie, Kijowie, Pekinie, Monachium, Zagrzebiu. Koordynuje działalność Network on Humanitarian Action w Polsce. Mama Zosi, Łucji, Kazika i Władzia.

Książka „Cele osobowe i rzeczowe w konfliktach zbrojnych w świetle prawa międzynarodowego” - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 340 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cele osobowe i rzeczowe w konfliktach zbrojnych w świetle prawa międzynarodowego"
Patrycja Grzebyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Służąc rządom dobrego prawa. Andrzej - okładka książki
Służąc rządom dobrego prawa. Andrzej Rzepliński... Andrzej Rzepliński, Krzysztof Sobczak
Produkty podobne:
Populizm w polskiej polityce - okładka książki
Populizm w polskiej polityce Paweł Przyłęcki