pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Cel inflacyjny w Polsce założenia i realizacja

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381024730
ISBN: 978-83-8102-473-0
Data: 2022-03-14
42.25  50.00  7.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

System polityki gospodarczej oddziałuje na wiele aspektów i dziedzin procesu gospodarczego. W gospodarce rynkowej, wśród czynników i mechanizmów oddziaływania na gospodarkę, szczególną rolę odgrywa pieniądz. Polityka pieniężna, regulując podaż pieniądza i popyt na niego, steruje jednocześnie strumieniem zagregowanego popytu i wydatków, wpływając w ten sposób na poziom aktywności gospodarczej i przebieg cyklu koniunkturalnego. We współczesnej bankowości centralnej powszechnie przyjmuje się, iż podstawowym i najważniejszym celem ostatecznym polityki pieniężnej powinno być dążenie do osiągnięcia i utrzymywania stabilnej niskiej inflacji.

W książce przedstawiono analizę realizacji celu inflacyjnego w Polsce, uwzględniając ogólną prezentację polityki pieniężnej do 1998 r. oraz szczegółową ocenę realizacji strategii bezpośredniego celu inflacyjnego od 1999 r. W celu ujęcia możliwie wielu aspektów składających się na ogólny obraz prowadzonej polityki pieniężnej dokonano realizacji strategii bezpośredniego celu inflacyjnego w Polsce z różnych punktów widzenia.

Ponadto w książce:
- podsumowano realizację celu inflacyjnego, zarówno w odniesieniu do zakładanych poziomów celu, jak i w odniesieniu do wartości referencyjnej z Maastricht;
- oceniono skuteczność strategii BCI w odniesieniu do wyników weryfikacji postawionej w pracy hipotezy;
- podjęto próbę wskazania potencjalnych czynników mogących wpłynąć na efekty realizacji strategii BCI w Polsce;
- sformułowano rekomendacje dla polityki pieniężnej w Polsce co do przyszłych jej zadań i kierunków działania.

Książka "Cel inflacyjny w Polsce założenia i realizacja" - Magdalena Musielak-Linkowska - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 170 stron i została wydana w 2022 r. Cena 42.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]