pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Biblioteka o Północy (CD mp3)

autor:

Matt Haig

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2021
Rodzaj nośnika: Miękka
EAN: 9788382023602
Data: 2022-06-06
24.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:


MĄDRA, PRZEJMUJĄCA I PODNOSZĄCA NA DUCHU OPOWIEŚĆ O ŻALU, NADZIEI I DRUGIEJ SZANSIE
Gdzieś poza krańcami wszechświata znajduje się biblioteka wypełniona niezliczoną liczbą książek, z których każda jest historią innej rzeczywistości. Wszyscy czasami zastanawiamy się, jak inaczej mogłoby wyglądać nasze życie, ale co wówczas, gdyby to naprawdę było możliwe Co, gdybyśmy zyskali okazję wejścia do takiej biblioteki i przekonania się na własnej skórze, czy jakieś inne życie byłoby rzeczywiście bezwarunkowo lepsze
Nora Seed staje w obliczu takiej właśnie szansy. Kiedy śmierć kota okazuje się kroplą, która przepełnia czarę, Nora postanawia rozstać się z tym światem i... trafia do Biblioteki o Północy. Otrzymuje możliwość nowego życia i dokonania innych niż dotąd wyborów — może wybrać inny kraj zamieszkania, uratować związek z narzeczonym, zrealizować marzenie o zostaniu glacjolożką. Każdy taki wybór to nowa przygoda, w trakcie której Nora musi odkryć, co tak naprawdę składa się na satysfakcjonujące życie. A przede wszystkim musi znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: co sprawia, że w ogóle warto żyć...

NAGRODA PORTALU GOODREADS ZA NAJLEPSZĄ POWIEŚĆ 2020 ROKU
***
„Piękna bajka, współczesny odpowiednik filmu »To wspaniałe życie«, niesamowicie aktualna, ukazująca się w okresie, kiedy wszyscy utknęliśmy w świecie, który chcielibyśmy zmienić”.

Jodi Picoult, autorka powieści „Bez mojej zgody”
***
„Potrzebujemy takich książek. W dzisiejszym pędzie, w zatraceniu, w niedocenianiu tego, co mamy, powieść Matta Haiga jest jak oddech. Chwila wytchnienia. Niby prosta opowieść, niby opowiadająca o rzeczach trywialnych... ale jednocześnie o takich, o których często zdajemy się zapominać. To z jednej strony urocza afirmacja czytelnictwa jako bramy do innych światów, która w »Bibliotece o Północy« nabiera niemożliwej dosłowności, a z drugiej zawoalowana i słuszna w swoim przekazie przestroga, że zbyt pochopne pragnienia wymiany naszego życia na inne wcale nie muszą skończyć się dobrze. To rodzaj baśni, jakich mamy coraz mniej w literaturze współczesnej. A jakich niezmiennie bardzo potrzebujemy”.

Mariusz Wojteczek, Bad Loopus.pl
***
„Pasjonująca, krzepiąca lektura... Wizja nieograniczonych możliwości, nowych dróg, nowego życia, które jest dla nas gdzieś dostępne. »Biblioteka o Północy« pokazuje nam w tych trudnych, niespokojnych czasach, że możemy żyć inaczej, tak, jak chcemy”.

„The New York Times”
***
„Ta mądra, zniewalająca przyjemność, która płynie z lektury «Biblioteki o Północy«, jest podobna do uczuć, które mogłyby nas ogarnąć po równoczesnym obejrzeniu serialu Dobre miejsce i przeczytaniu Gdzie jesteś, Bernadette ”.

„People”
***
„A gdyby tak utknąć między życiem a śmiercią w wielkiej bibliotece i przeczytać różne wersje własnych biografii Raj czy piekło Zależy po którą książkę sięgniesz... Jakie alternatywne życia czekają Norę Jakie czekają czytelnika, który będzie czytał tę powieść Podążając za główną bohaterką, prowadzona za rękę przez wiekową bibliotekarkę, przeanalizowałam całe spektrum swoich życiowych wyborów. To urzekająca, niesamowita historia dla wszystkich lubiących czytać, która zmusza do zadawania egzystencjalnych pytań i nie pozostawia bez odpowiedzi. Arcyciekawa lektura”.

Izabela Sadowska, Lubimyczytac.pl
***
„Haig zabiera czytelnika w refleksyjną podróż po życiach, których nie było. Choć to historia Nory, tak naprawdę na jej miejscu może być każdy. Któż w końcu nie żałował choć raz swoich życiowych wyborów, nie płakał nad decyzjami i nie tęsknił za przeszłością Powieść, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie i wraz z Norą rozłożyć swoje żale na czynniki pierwsze. A przy okazji odpowiedzieć sobie na pytania: jak prowadzić idealne życie i czy ono w ogóle istnieje ”.

Marta Górna, „Gazeta Wyborcza”

Audiobook „Biblioteka o Północy (CD mp3)” - oprawa Miękka - Wydawca: Zysk i S-ka. Cena 24.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.