pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
audiobook:

Porażki marek. Największe wpadki rekinów biznesu cz. 2. Poronione pomysły. Seria: Audioteka biznesu

autor:

Matt Haig

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2008
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788360339459
Data: 2006-02-09
20.91  24.99  4.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Poznaj kulisy najgłośniejszych i najbardziej kosztownych wpadek rekinów biznesu. W cyklu Porażki marek przedstawiamy najbardziej spektakularne pomyłki światowych gigantów rynkowych jak Kellog, Unilever, Reynolds, Coca Cola, Mc Donalds, Sony czy Pepsi. W części 2 poznamy Poronione pomysły firm, które uporczywie twierdzą, Że wiedzą lepiej niż ich klienci, co im jest potrzebne.
Najmądrzejsza nawet strategia marki nie spowoduje, Że klient kupi towar, na który nie ma ochoty. Rzecz w tym, Że to co firmy uważają za wspaniałe, klienci często traktują jako dziwactwo. Butelkowana woda mineralna dla psów? To fantastyczny pomysł - twierdzi firma. To jakiś Żart! - odpowiada klient.
Nawet te firmy, które odnoszą sukcesy, miewają wielkie wpadki w związku z wprowadzeniem na rynek nietrafionych towarów. Reynolds próbował wylansować niedymiące papierosy przeznaczone dla tych, którzy nie lubią zapachu dymu - a to przecież osoby niepalące! Wiele marek przepada, ponieważ niewłaściwie przebadano jakiś pomysł. Przekonał się o tym Unilever, ogłaszając wypuszczenie silnie piorącego proszku o wymownej nazwie Persil Power. Kłopot w tym, Że potrafił on likwidować nie tylko plamy, ale i same ubrania. Porażek firm może być wiele. W dramatycznych przypadkach niepowodzenie jest następstwem skandalu na wielka skalę, który wywołuje bojkot określonej marki. Uczmy się więc na błędach innych.
Ta pouczająca lektura powinna się znaleźć w audiotece każdego menedżera.

Audiobook „Porażki marek. Największe wpadki rekinów biznesu cz. 2. Poronione pomysły. Seria: Audioteka biznesu” - oprawa twarda - Wydawca: Bellona. Cena 20.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]