pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Być ziarnem pszenicznym. Nowa książeczka o człowieku

Autor książki:

Jan Galarowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Rok wyd.: 2006
Oprawa: twarda
Ilość stron: 212 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788389637635
ISBN: 83-89637-63-4
Data: 2006-11-07
25.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Dyskusje na temat kształtu Europy, stylu życia, aborcji, eutanazji, homoseksualizmu itp. są w gruncie rzeczy sporem o człowieka. Żyjemy w czasach - pisał Karol Wojtyla - "wielkiego sporu o człowieka, sporu o sam sens jego istnienia, a przez to samo o naturę i znaczenie jego bytu". Pytam: Kim jestem? wiazką genów czy czymś więcej? Jakie jest moje miejsce w kosmosie: takie jak innych istot, czy wyróżnione? Czy jestem czystym faktem czy jakimś dobrem? Jakie znaczenie ma dla mnie więź z innymi osobami: nieistotne czy fundamenralne? Na czym polega sens mojego istnienia i moje spełnienie? Czy mam szansę na szczęście?
Pragnę włączyć się w tę debatę. Książkę traktuję jako początek samodzielnych badań antropologicznych. Szkice dają wyraz krystalizującej się określonej konceptji osoby ludzkiej - moje stanowisko antropologiczne najtrafniej wyrażają słowa "agatologiczno-etyczny personalizm komunijny". Teksty zawierają główne idee tego personalizmu i rozwijają niektóre spośród nich. Nawiązuję w nich przede wszystkim do trzech wybitnych polskich filozofów człowieka - Romana Ingardena, Karola Wojtyły i Józefa Tischnera. W pewnym sensie moje myślenie antropologiczne jest kontynuowaniem ich poszukiwań, stąd podtytuł nawiązujący do Ksiażeczki o człowieku Ingardena.
(ze wstpępu Autora)

Książka "Być ziarnem pszenicznym. Nowa książeczka o człowieku" - Jan Galarowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Antyk Marek Derewiecki. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2006 r. Cena 25.89 zł. Zapraszamy na zakupy!