pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wprowadzenie do antropologii filozoficznej. Ujęcie fenomenologiczno-personalistyczne

Autor książki:

Jan Galarowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 160x215 mm
EAN: 9788365031594
ISBN: 978-83-65031-59-4
Data: 2017-08-22
40.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Sofokles napisał: „Wiele jest niesamowitych rzeczy, lecz nie ma nic bardziej niesamowitego niż człowiek”. Opierając się na tym przekonaniu i zdając sobie sprawę z kryzysu człowieczeństwa, jakiego jesteśmy świadkami, Jan Galarowicz stara się zrozumieć człowieka i jego egzystencjalne problemy, m. in. lęk i cierpienie oraz miłość, sens życia i szczęście. Książka jest wprowadzeniem do antropologii filozoficznej z określonej perspektywy - z fenomenologiczno-personalistycznego punktu widzenia i ma charakter eseistyczny. Rozważania są mocno osadzone na doświadczeniu, na przeżyciach. Autor nawiązuje przede wszystkim do Krakowskiej Szkoły Antropologicznej (Ingardena, Wojtyły, Kępińskiego, Stróżewskiego, Tischnera i Grygiela). Praca jest napisana „stylem Tatarkiewicza” - jasno, prosto i przystępnie. Dzięki temu mogą z niej korzystać nie tylko wykładowcy i studenci kierunków humanistycznych i społecznych oraz wychowawcy i psychoterapeuci, ale również wszyscy, którzy pragną lepiej i głębiej zrozumieć człowieka i jego egzystencjalne problemy.

Jan Galarowicz (ur.1949) - krakowski filozof, nauczyciel akademicki i popularyzator filozofii - zajmuje się problematyką z zakresu antropologii filozoficznej, filozofii wartości i etyki. Jest uczniem prof. Władysława Stróżewskiego i ks. prof. Józefa Tischnera; inspiruje się przede wszystkim fenomenologią, personalizmem i filozoficzną myślą religijną. Autor dwudziestu książek; w ostatnich latach opublikował Nowy elementarz etyczny i Powrót do wartości, Kochać naprawdę, Zrozumieć człowieka cierpiącego, Odnaleźć sens w cierpieniu i Szczęście na manowcach: liberalizm - hedonizm - selfizm oraz Martin Heidegger: genialny myśliciel czy szaman?, Karol Wojtyła. Myśl o człowieku, Ks. Józef Tischner i Wojtyła - Tischner: kapłaństwo i myślenie.

Książka "Wprowadzenie do antropologii filozoficznej. Ujęcie fenomenologiczno-personalistyczne" - Jan Galarowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Antyk Marek Derewiecki. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2017 r. Cena 40.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.