pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

O miłości do życia. Seria: Meandry Kultury

Autor książki:

Erich Fromm

Dane szczegółowe:
Wydawca: Etiuda
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 189 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788379981878
ISBN: 978-83-7998-187-8
Data: 2018-11-13
Obniżka! 15.07  16.00  0.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jak pisze Fromm Człowiek przygnębiony odczuwa w sobie coś na podobieństwo pustki, jakby był sparaliżowany, jak gdyby brakowało mu czegoś do bycia aktywnym, jak gdyby nie był w stanie dobrze poruszać się z powodu braku czegoś, co skłoniłoby go do działania. Kiedy posili się, to uczucie pustki, bezwładu, słabości może na chwilę ustąpić i wtedy ktoś taki czuje: jestem przecież kimś, mam przecież coś, nie jestem nikim. Człowiek wypełnia się rzeczami, ażeby wyprzeć wewnętrzną pustkę.

I dalej w innym miejscu: Wychodzę z założenia, że człowiek jest o wiele bardziej destrukcyjny, bardziej okrutny niż zwierzę. Zwierzę nie jest sadystyczne, zwierzę nie jest wrogie życiu; a ludzkie dzieje są zapisem niewyobrażalnych okrucieństw i niesamowitej destrukcyjności. Z tego punktu widzenia nie należy umniejszać siły, intensywności agresji. Jednak nie uważam, że źródło tej agresywności tkwi w pierwiastku zwierzęcym lub w instynktach lub też w naszej zwierzęcej przeszłości. Ludzka agresywność, o ile jest silniejsza niż ta zwierzęca, ma swe uzasadnienie raczej w specyficznych warunkach ludzkiej egzystencji. Agresywność jest zła, destrukcyjność jest zła, ale jest ona ludzka. Jest możliwością osadzoną w człowieku, w nas wszystkich manifestującą się wtedy, kiedy człowiek nie rozwija się w lepszy, bardziej dojrzały sposób.

Książka "O miłości do życia. Seria: Meandry Kultury" - Erich Fromm - oprawa miękka - Wydawnictwo Etiuda. Książka posiada 189 stron i została wydana w 2018 r. Cena 15.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Erich Fromm - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
O symbolu i obrazie - okładka książki

O symbolu i obrazie

Brzostowska Maria Luiza
Czy ochrzciłbyś kosmitę? ...oraz - okładka książki

Czy ochrzciłbyś kosmitę? ...oraz inne pytania...

Guy Consolmagno SJ, Paul Mueller SJ
Światłocienie zła - okładka książki

Światłocienie zła

Cezary Wodziński
Produkty podobne:
Czując. Rozmowy o uczuciach - okładka książki

Czując. Rozmowy o uczuciach

Agnieszka Jucewicz, Arobal