pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły. Studium analityczno-krytyczne

Autor książki:

Dariusz Radziechowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Societas Vistulana
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 375 s.
Wymiar: 135x190 mm
EAN: 9788365548764
ISBN: 978-83-65548-76-4
Data: 2021-08-03
38.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dariusz Radziechowski w swojej monografii porusza temat filozoficznej koncepcji kultury, rekonstruowanej i krytycznie analizowanej na podstawie myśli Romana Ingardena i Karola Wojtyły. Z założenia nie ma to być sensu stricto studium z „filozofii kultury” jako autonomicznej dyscypliny filozoficznej (niem. Kulturphilosophie), ale „filozoficzne rozpatrywanie kultury” (niem. Philosophie der Kultur) w perspektywie badań interdyscyplinarnych i szeroko pojętej humanistyki.

Zakres badań przedstawionych w publikacji obejmuje: filozoficzną koncepcję kultury Romana Ingardena, która znamiennie przypisała jej istnienie intencjonalne i wymiar aksjologiczny, radykalnie odmienny od świata pierwotnej przyrody; filozoficzną koncepcję kultury Karola Wojtyły, która podkreśliła szczególnie fundamentalne znaczenie „kultury osoby” – różnej i ważniejszej – od „kultury dzieł”, a także uwzględniła jej wymiar społeczny i transcendentny; koncepcje wybranych uczniów oraz kontynuatorów myśli o kulturze zarówno Ingardena, jak i Wojtyły; na koniec podjęto próbę przedstawienia – w oparciu o uprzednie rekonstrukcje i analizy materiału źródłowego – autorskiej koncepcji integralnego ujęcia kultury, uwzględniając między innymi uwagi metodologiczne, interpretację czynności kulturowych, charakter symboliczny kultury oraz jej aksjologię i tożsamość.

Książka "Filozoficzna koncepcja kultury Romana Ingardena i Karola Wojtyły. Studium analityczno-krytyczne" - Dariusz Radziechowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Societas Vistulana. Książka posiada 375 stron i została wydana w 2021 r. Cena 38.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.