pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Buran. Kirgiz wraca na koń. Seria: Reportaż
Tytuł książki:

Buran. Kirgiz wraca na koń. Seria: Reportaż

Autor książki:

Wojciech Górecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 133x215 mm
EAN: 9788380497498
ISBN: 978-83-8049-749-8
Data: 2018-11-02
27.16  28.47  1.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W 1968 roku ukazało się pierwsze wydanie reportaży Ryszarda Kapuścińskiego Kirgiz schodzi z konia, pokłosie podróży autora po kaukaskich i środkowoazjatyckich republikach Związku Radzieckiego. Jak Azja Centralna i Kaukaz wyglądają dziś, pięćdziesiąt lat później i prawie trzydzieści po rozpadzie radzieckiego imperium? W jaki sposób Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan, których granice wyznaczają zasieki, pola minowe i drut kolczasty, odbudowują i przebudowują swoją tożsamość? Jak głęboko pamięć dramatycznych wydarzeń, w które zawsze obfitowała ich historia, odciska się na życiu mieszkańców Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu?
Wojciech Górecki to wybitny znawca regionu i znakomity reporter, obdarzony zmysłem obserwacji, ciekawością i empatią. Dzięki temu tak trafnie potrafi opisywać złożony i dynamicznie zmieniający się poradziecki świat.
Śladami Kapuścińskiego i pół wieku po Mistrzu Górecki wyrusza w podróż z Kaukazu, który poznał jak własną kieszeń, do Azji Środkowej. Opowiada o Turkmenach, Uzbekach i Kirgizach ze znamionującymi jego styl znawstwem i dociekliwością uczonego, pasją podróżnika i swadą najwytrawniejszego gawędziarza. Wojciech Jagielski

Książka "Buran. Kirgiz wraca na koń. Seria: Reportaż" - Wojciech Górecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2018 r. Cena 27.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wojciech Górecki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Obłoki Fergany - okładka książki
Obłoki Fergany Przemysław Chwała
Bóg Rzeczy Małych - okładka książki
Bóg Rzeczy Małych Arundhati Roy
O chłopcu, który ujarzmił wiatr - okładka książki
O chłopcu, który ujarzmił wiatr William Kamkwamba, Bryan Mealer
Produkty podobne: