pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kirgistan. Kraj pachnący chlebem
Tytuł książki:

Kirgistan. Kraj pachnący chlebem

Autor książki:

Michał Magnuszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Rozpisani
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 212 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788395762826
ISBN: 978-83-9576-282-6
Data: 2021-02-01
36.07  38.00  1.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Mała postradziecka Republika położona w centralnej Azji, dla niektórych Kirgiska SRR, Kirgizja, Kirgistan a dla Kirgizów Kyrgyzstan. 93% gór, populacja samych Kirgizów, którzy nazywają siebie dumnie i dźwięcznie Kyrgyzi, to około 4 mln ludzi. Naród dumny, gościny, ale i ceniący tradycję i swoje pochodzenie. Zamieszkujący Góry, Tien-Shan, Jezioro Issyk-Kull. Sąsiaduje z Chinami, Kazachstanem, Tadzykistanem i Uzbekistanem. To wszystko możemy wyczytać w popularnych serwisach internetowych.

Sytuacja zmienia się, gdy zamieszka się tu na dziesięć miesięcy, dodatkowo rozpocznie się studia doktoranckie na jednym z ważniejszych Uniwersytetów w stolicy - Bishkeku oraz ambitny projekt odwiedzenia całego Kirgistanu.

W linii prostej w kraju odległym od Polski o około 4 tysiące kilometrów, żadne przewodniki, żadne fora i strony internetowe nie są w stanie opisać i przewidzieć scenariuszy, jakie mogą się wydarzyć po przekroczeniu granicy. Wyobrażenia i plany, które snuje się wcześniej, można wyrzucić do kosza. Przebywając tutaj dłużej, okazuje się, że możliwości oraz proste czynności, które są w naszym kraju codziennością, tutaj stają się towarem deficytowym. Praca naukowa i nauka w hierarchii pozostają na ostatnich miejscach, a preferowane są takie cechy jak: konieczność radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz nieprzejmowania się zbytnio rzeczywistością.

Jednak to, co tu jest najpiękniejsze, to przyroda - dzika, i w niektórych miejscach mało przekształcona, ponieważ człowiek sobie z nią nie potrafi poradzić, bo jest silniejsza. Wszystkie przeżycia pozostają w smaku pieczonego tutaj chleba - lepioszki, która nigdzie nie pachnie i nie smakuje tak, jak w górach Tien-Shan, gdy człowiek wyczerpany fizycznie, ale z czystymi myślami i wypoczęty, chce iść dalej, łapać świeże powietrze, pić czystą wodę i żyć. Dalej żyć.

W tej książce znajdziecie wszystko: smutek, szczęście i obojętność. Opisuje ona przygodę, której doświadczyłem w czasie pobytu na terenie Kirgistanu oraz historię napotkanych ludzi. Opowiada o zdarzeniach i opisuje przyrodę tego kraju. Pozwala przenieść się do prawdziwego i realnego Kirgistanu, nie tego z kolorowych kartek i zdjęć retuszowanych w przewodnikach.

Kirgistan. Kraj pachnący chlebem wydany jest w wersji papierowej oraz jako e-book. Wersja drukowana wzbogacona jest o mapę Kirgistanu ilustrującą wędrówkę Autora oraz kilkoma dodatkowymi rozdziałami.

Zapraszam do wspólnej przygody.

Michał Magnuszewski

Książka "Kirgistan. Kraj pachnący chlebem" - Michał Magnuszewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Rozpisani. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2021 r. Cena 36.07 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pługiem i mieczem - okładka książki

Pługiem i mieczem

Marek A. Koprowski
Akcje antynarodowe - okładka książki

Akcje antynarodowe

Zbigniew Żmigrodzki
Morze i ziemia - okładka książki

Morze i ziemia

Cezary Łazarewicz, Andrzej Klim
Laska nebeska - okładka książki

Laska nebeska

Mariusz Szczygieł
Produkty podobne:
Nazywam się Kurdystan - okładka książki

Nazywam się Kurdystan

Witold Repetowicz